Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen az újpesti Benkő...

Milyen az újpesti Benkő István ref. Iskola gimnázium része?

Figyelt kérdés
Jár valaki oda? Milyen a színvonal? Be lehet kerülni innen egyetemre? Tanulós hely?

2018. nov. 18. 22:29
 1/9 A kérdező kommentje:

Azt találtam, hogy matekból 3,11% az érettségik átlaga, ami elég gyengécske, pedig van matekos osztály is állítólag...


[link]


Van erről valakinek valami infója, mi megy itt?

2018. nov. 18. 22:32
 2/9 anonim ***** válasza:

Újpest egyik leggyengébb gimnáziuma, így a bekerülés nem lehetetlen küldetés. A Benkőből nem sokan mennek a SOTE AOK-ra. A színvonal így nem veri az elitgimikét.

Gyenge vagy közepes képességű diákok el tudják végezni.


Talán a NYEKes osztály ami szerintem elfogadható.

2018. nov. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Mi az a NYEK? Angol-német? Azért gyenge a suli, mert gyenge diákok mennek ide, vagy a tanárok is gyengék?
2018. nov. 19. 15:41
 4/9 anonim ***** válasza:

Többségében azok a diákok mennenk a Benkőbe akik máshová nem kellettek. Persze biztosan ott is van ötös diák, de a Könyvesben, Babitsban vagy a Károlyiban több tehetségesebb diák van.


Nyek: nyelvi előkészítő.

2018. nov. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi! A XIII-IV. kerületben melyik gimit ajánlod? Németh László? Babits?
2018. nov. 19. 17:19
 6/9 anonim válasza:

Sziasztok! Látom, már tavalyi a kérdés, lehet, már nem is aktuális, de egyáltalán nem értek egyet a válaszolóval!

A kérdezőnek válaszolom, hogy igen, tanulós hely, erősebb mint más, több gimnázium is Bp-en. Igen, be lehet kerülni az egyetemre is, de persze, ez nem az iskolától függ főképp, hanem tőled!

Az sem igaz, hogy csak olyan diákok járnak ide, akiket máshová nem vesznek fel, ugyanis 12 osztályos suliról beszélünk, ahol akik az általános iskolát is itt végezték, nagy részük itt is marad a gimnáziumban, hiszen ugyanazt az érettségit kapja, mint máshol és mint mondtam a színvonal sem kevésbé jó, mint máshol.

Aki válaszolt a kérdésre, nem tudom, hogy járt-e már a Benkőben vagy csak hallomásból vannak információi, de közlöm, hogy az információk nem helyesek.

Gyermekem jár a Benkőbe, 7. osztálytól és marad is a gimnáziumba, Nyek-es osztályba. A nyelvtanítás is nagyon jó, mi meg vagyunk elégedve az egész iskolával, a tanárokkal, a hozzáállásukkal.

Persze, vannak úgynevezett "elitiskolák" is, de az nem jelenti azt, hogy minden tekintetben jobb lenne, mint egy "sima" iskola, gimnázium.

2019. jún. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat, utolsó! Végül a Deák téri evangélikusba megyünk.
2019. jún. 26. 12:17
 8/9 anonim ***** válasza:

Újpesti középiskolák erősség szerint csökkenő sorrendben:

Babits, Könyves, Károlya, Csokonai, Berze, UMSZKI, Benkő és Bródy.

Ezt a rangsort az érettségi eredmények alapján állítottam fel az [link]

Benkőre rákerestem.

A 23 angol NYEKesből csak 20 kapott érettségi bizonyítványt, OKTV-n senki se indult, és nagyon kevés emelt szintű érettségi volt.


Na ezért írtam egy éve, hogy nem Újpest legerősebb iskolája és a NYEKes képzése ér valamit. Tőlünk a Könyvesből nyolcadik után a gyenge tanulmányi eredményű osztálytársaimat átirányították oda. Nem sértegetni akarom az iskolát csak azt akarom mondani, hogy vannak tőle sokkal erősebb iskolák is.

2019. jún. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Én ide járok,de én egy közgazdasági gimiből jöttem át,utolsó 2 évemre :)

Végzős vagyok.

Érettségi előtt 2x-3x próbavizsgázunk érettségi tantárgyakból az utolsó évben.A Nyelvoktatás itt tényleg jó, 27-en vagyunk akik megírták a próba emelt angol vizsgát 60% fölött, és én is közéjük tartozom.Ami viszont nem tetszik és szerintem másnak sem,hogy az iskola nem szereti ha egy programról lemaradsz egy egyetemi felkészìtő miatt, ami a diákok továbbtanulási célját szolgálja és hogy értsd az iskola nem biztosítja azt hogy mondjuk magyarból vagy esetleg földrajzból emeltezni tudj.Az utolsó két évben a nem érettségiző tantárgyakból néha magasabb a követelmény,mint bárhol máshol,és rengeteg az óra,heti 3x van 8 órám,pedig 12.évfolyamról beszélünk :D

2019. okt. 27. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!