Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetek én még pszichológus?...

Lehetek én még pszichológus? (többi lent)

Figyelt kérdés

Nos, lehet hogy már te olvastad a történetem, lehet hogy nem. De azért elmondom.

Lényegében Szlovákiai vagyok és itt be lehet fejezni az általános iskolát 16 évesen és én sajnos be is fejeztem.

Most már 19 éves fejjel látom, hogy ez mekkora hiba volt.

Viszont beszéltem az igazgatóval és szerencsére befejezhetem az általánost. Viszont felmerül a kérdés, hogy hova tovább.

Igazából mindenképpen pszichológus szeretnék lenni, de nem tudom hogy ez megvalósítható-e.

Talán most hatalmas hülyeséget mondok, de ez így menne?

Hogy most befejezem az általánost, megpróbálom a felnőtt gimit és aztán jönne az egyetem?

Kérlek, valaki segítsen. Valóra válhat ez még? Vagy ennek teljesen vége? És hány éves lennék mire ezzel mind végeznék?

Megérné ez nekem egyáltalán?



2018. nov. 20. 22:24
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Első kérdés, hogy pszihológus vagy pszihiáter akarsz lenni (az orvosi, tehát nagyon sokára). Ha az előbbi, arra természetesen van esély.

Nálatok 16 évesen még általános iskola van, bocsi nem ismerem az oktatási rendszer. Mo-on ugye az ált. isk. 8 év, középsuli 4-5.

Szóval ha általános meg középiskola us meglesz, akkor utána jelentkezhetsz egyetemre. Kinn vagy Mo? Persze közben még sok minden változik. De maga a pszichológia alapszak 6 féléves vagyis 3 év. Ezzel lehet menni mesterszakra, ami 4 félev, azaz 2 év. Persze, ha erre gondolsz és nem pszichiáterre. [link]

2018. nov. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!