Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pszichológusok: mi számít a...

Pszichológusok: mi számít a szakma csúcsának számotokra?

Figyelt kérdés

Sokaktól hallom, hogy a klinikai szakpszichó a legmagasabb, ami lehet. Bagdy Emőkével es lányával készült riportban meg elhangzott, hogy náluk a családban "doktornál kezdődik az ember". De a phd az kutatási irány, nem a klinikum.


A te véleményed szerint mi a maximum, amit egy pszichológus elérhet? Melyik irány a szakmai csúcs számodra?



2018. okt. 20. 22:17
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Az a gyanúm, hogy a gyakori kérdéseken egy darab pszichológus sincs, maximum hallgató. De egyébként nem a klinikai szakpszichológus a legmagasabb, hanem a pszichoterapeuta. Ha ez még meg van fejelve egy PHd-vel, akkor meg pláne. És akkor ott vannak még a publikációk, könyvek, előadások, sajtószereplések.
2018. okt. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Van pszichológus aki néha beleolvas az itteni kérdésekbe és hozzá is szól időnként egy-egy kérdéshez. :)
2018. okt. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Bagdy minden papírja ellenére nekem az alja.
2018. okt. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Érdekes. Megindokolod, hogy miért?
2018. okt. 21. 10:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Van egy nagyon mély konfliktus a klinikai szakpszichológusok és a nem-klinikais szakpszichológusok között (pl. tanácsadás), utóbbi kicsit ki van szorítva és úgy csinálnak, mintha az semmire se lenne jó. Nekem nagyon ellenszenves ez a klinikait éltető hozzáállás, mert nem csak ez az egy terület létezik, és vannak más, szintén fontos területek, amiken tevékenykedni kell valakiknek.


Az is érdekes, amit a doktorival kapcsolatban felvetsz. Ez tudományos fokozat, tehát alapvetően távolabb helyezkedik el az alkalmazott területektől, mégis sok kliens számára nagyon vonzó az, ha egy pszichológus neve előtt szerepel a doktor, nem rakják össze, hogy doktori fokozat megszerzése nélkül is lehetnek szép számmal releváns képesítései, és a PhD-képzés alapvetően nem a gyakorló pszichológiára készíti fel az embert.


Szerintem hülyeség abban gondolkodni, hogy melyik irány a szakma csúcsa. Egyik irány sem az. Mindenhol el lehet érni sikereket, mindenhol végig kell menni ilyen-olyan képzési lépcsőkön. Azt gondolom, egy alkalmazott területen dolgozó pszichológustól elvárt, hogy szakképzése és legalább egy (de jó esetben kettő) módszerspecifikus képzettsége legyen. Aki mindemellett még akadémikus pályán is tevékeny, az nyilván menőbb, mint aki kizárólag a tudományos területen aktív. Persze, a pszichoterapeuta végzettséghez kell a legtöbbet tanulni (legalább 11 év ugye, ha az ember mindent azonnal elkezd, és közben párhuzamosan a kötelező módszerspecifikus képzettségeket is megszerzi), ettől függetlenül nem gondolom, hogy egy pszichoterapeuta feljebbvaló lenne annál, aki a saját területén elég kompetens. Nem kell, hogy mindenki pszichoterápiát végezzen.


Én inkább az irányokat teljesen elengedve közelíteném meg ezt a kérdést a helyedben. Szerintem a szakma csúcsa az, a maximum, amit el lehet érni, ha az embernek megvan a szakképzettsége (van, akinek kettő is, ebben nem teszek alapvetően különbséget most), van legalább két módszerben jártassága, és valamely módszerben kiképző is. A pszichológus szakma csúcsa szerintem az, ha valaki a lehető legkompetensebbé válik a saját területén, és ezt aktívan tovább is adja a képződő szakembereknek.

2018. okt. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

4-es, én nem vagyok szakember, de én is mélyen megvetem Bagdy Emőkét.

- Mert politizál, kiszolgálója ennek a kormánynak, belekeveri a vallást a pszichológiába

- Mert régebben üresek, felületesek voltak a magyarázatai,

- de ami még annál is rosszabb, az utóbbi időben teljesen elment tudománytalan, ezoterikus irányba, olyan magyarázatokba bocsátkozik, amiket szemlátomást saját maga se ért https://www.youtube.com/watch?v=LsHnMdAjJHY&fbclid=IwAR0jg1y..

- Irritálóan méregdrágán dolgozik (45 ezer/90 perc ill. 30 ezer/50 perc), és az intézménye honlapján egy minden tudományos megalapozottságot nélkülöző ötletet reklámoz az autizmus okáról. [link] Rendkívül ellenszenves, nagyképű lányát vezető pozícióba tolta. Vagyis: erősen szeretik a pénzt.

- És végül, de nem utolsó sorban: A világból ki tud kergetni engem az ocsmány ronda tájszólással képzett mesterkélt t hangjaival.

2018. okt. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!