Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az emberi erőforrások büfészak?

Az emberi erőforrások büfészak?

Figyelt kérdés
Elvileg HR területre képez ki ez a szak, de én eddig akárhány helyen jártam, mindenhol huszonéves kikent, egyszerű nem túl intelligens kiscsajok voltak a HR-esek. Ebből kiindulva akkor nem lehet túl nagy értéke ennek a diplomának.

2018. nov. 23. 17:14
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Nem csak a HR esek. A kikent meg nem baj. De az intelligencia hiánya már az.

Sok szaknál vannak butuska libácskák, s átmennek, lediplomáznak. Ez önmagában nem határoz meg egy szakot.

(A büfészak kifejezést személy szerint utálom.)

2018. nov. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Tipikus sztereotípia, de nem feltétlen igaz! Az ember ügyességétől / képzettségétől függ, hogy hogyan végzi a munkáját.

ÉS nem mellesleg, férfiak is dolgoznak HR-esként, ez, hogy csak buta csajok hr-sek a legnagyobb tévhit az egészről :D

2018. nov. 28. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
Összességében nem büfészak, de a legkönnyebb gazdasági szak, és nem túl könnyű vele elhelyezkedni, mivel HR csak a nagyobb cégeknél van, és valóban teljesen elnőiesedett szakma. Ne járj ide, hacsak nem dolgozol már eleve HR-esként.
2018. dec. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%
Egyedül az védi meg a büfészak elnevezéstől, hogy közgáz diplomát ad és eléggé matekos részei is vannak. De HR-esnek elmehet konkrétan bárki, aki diplomás (és jó kapcsolatai vannak): szocológus, pszichológus, marketinges, bármelyik más GTK-s. Egyáltalán nem garancia, hogy ha te elvégzed a szakot akkor HR-es leszel. Ja és angol-német-vagy francia alap.
2019. jan. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A feudalis,elmaradott magyar közegben ahol megy a hulyites a női hátrányos helyzetről,mikozben a női élettartam 10 evvel magasabb,hamarabb mehetnek nyugdíjba,ott elég nőnek születni+kapcsolat a HR allasokhoz,vegzettseg,tapasztalat,tudas nem szükséges.Linkedinen 100-bol 95 HR Generalista nő,és 100bol 70 HR Direktor nő,sokszor HR végzettség nélkül.Pl Sopronban sincs férfi HRes helyette nők vannak pl biológus,anadragogia vegzettseggel,pl helyettem is 22 éves művelődésszervező kiscsajt vettek fel HR Generalistának,de ez más fiu csoporttarsaimmal is így volt,mikozben a lányok már rég HR igazgatók.
2019. jún. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!