Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történik, ha nem megyek el...

Mi történik, ha nem megyek el vizsgákra?

Figyelt kérdés

Első féléves hallgató vagyok, államilag támogatott képzésen.

Nem úgy alakultak a dolgok ahogy terveztem, szeretném a következő félévet passziváltatni és dolgozni, illetve jobban rákészülni a tanulmányokra. Mivel ebben a félévben a tárgyak nagyrésze kuka, így arra gondoltam, nem megyek vizsgázni és jövőre újrakezdem az egészet.

Meg lehet ezt így csinálni? Vagy ezesetben kirúgnak? És mi van akkor, ha 1-2 tárgyból vizsgázok, akkor azt nem kell újrakezdeni, vagy ezesetben is az egész félévet kell ismételni?

Köszönöm előre is a válaszokat.



2018. nov. 24. 18:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Elveszted az államis helyed, ha nincs meg a minimum átlagod!

Átkerülve önktgre pedig majd újra felveszed a tárgyakat.

2018. nov. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

VAGY

1. most kijelentkezel, beadod a jelentkezést újra erre a szakra, és tiszta lappal kezdesz (persze ezt csak akkor érdemes, ha jóval a várható pontszám felett vagy). Persze elvesztesz egy államilag támogatott félévet, de annyi.

2. Min. annyi kreditet meg kell szerezned, hogy ha jövő szeptembertől újra elsős leszel, akkor azzal együtt meglegyen a 36 kredited, ami ahhoz kell, hogy ne soroljanak át költségtérítésre - ez elég nehéz ügy, mert feltehetőleg sokmindent nem tudsz majd felvenni a tárgyak egymásra épülése miatt, értelmes szabválok meg nem szoktak lenni első félévben:S

3. Levizsgázol, amiből tudsz, de utána kijelentkezel, jövőre újra felvételi, mint 1. pontban, de ha felvesznek, legalább azt a pár tárgyat be tudod számíttatni, és annyival is könnyebb lesz a következő féléved - én ezt az utóbbit javaslom, hacsak nem rezgett a léc, amikor felvettek.

2018. nov. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az gáz.

És ha kiiratkozok, később van még lehetőség visszairatkozni? Esetleg másik szakra?

2018. nov. 24. 19:12
 4/7 A kérdező kommentje:

Szerencsére nem voltam ponthatár közelben, 280 pont kellett és 416-al jutottam be.

Mindenesetre köszönöm a válaszokat.

2018. nov. 24. 19:15
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Visszairatozás nincs, újra be kell adnod a jelentkezésedet. De ha annyival a ponthatár felett voltál, akkor az csak formalitás. Más szakra jelentkezésnél szintén a felvin keresztül kell intézni.
2018. nov. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, bocsi, úgy értettem, hogy újra mindent elölről. Köszi.
2018. nov. 24. 19:21
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindent újra előröl bármikor kezdhetsz.
2018. nov. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!