Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt érettségim hármas lett,...

Emelt érettségim hármas lett, így lenne esélyem a felsőoktatásba?

Figyelt kérdés

Törit csináltam ,mivel ahhoz konyítok a legtöbbet, de hát nem lett túl jó. Közép szinten négyes lett..


Én magamat soha nem tudnán elképzelni felsőoktatásba, eddig soha nem tanultam, csak mázlim volt középiskolába meg érettségiken is.


De, most így alvás helyett, mint munkanélküli, ( sehova nem vesznek fel dolgozni :( )

elgondolkoztam azon, hogy mi lenne ha , HA önköltségese megpróbálnék valami olyat ami nyomokban tartalmaz történelmet és ha úgy alakul akkor felsőfokú végzettséget szerezhetek vele, (kitartó tanulással stb.)


Matekból, nyelvből nem érettségiztem helyette földrajz és biosz lett.


Középszintüzten és 3 lett a szakmai,biosz,magyar


Négyes közép szinten töri ,földrajz


Egy emelt szintű 34%-os törit csináltam.


Így lenne esélyem vagy körberöhögnánek?


2018. nov. 24. 23:28
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Matekból és nyelvből mégis hogy nem érettségiztél? Az alap!

34 %nál pedig az emeltedhez nem számit a plusz pont.

Minden százalekokba kéne, hogy tudjam meglenne e a minimum.

Illetve meg ezer kérdésemm, hogy értelmes választ lehessen adni.

(Körberöhugni tuti nem fognak.)

2018. nov. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Vsloszinuleg azert nem erettsegizett,mert diszes lehet. Amugy ezek az eredmenyek harmatgyengek.
2018. nov. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagy a gyanúm, hogy ez meg a minimalis 280 pontot sem erné el.
2018. nov. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
3. Igen van benne vmi. De nem emeltes szakra, s ha erős négyesek, akkor duplázással kijön. Egyébb esetben nem hinném. De akkor a töri és töris szakok kilőve.
2018. nov. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
A felvi.hu-n nézz utána a pontszámítás menetének. Alapképzésre 280 pontot legalább el kell érned, azalatt semmilyen szakra nem vesznek fel. Ha jók a középiskolai eredményeid, vagy a közép törid és földrajzod erős 4-es, akkor van esélyed olyan szakokra bejutni, ahol ezt a két tárgyat nézik. Többnyire vidéki egyetemeken önköltséges formában találsz ilyen szakokat. Ha nincs elég pontod, akkor újra kell érettségizned.
2018. nov. 25. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

probald a felvin kiszamolni! :)

nezd en is hasonlomod jutottam be az ELTE-re es most szenvedek is..eddig sose kellett tanulnom..megeltem abbol amit hallottam es szerencsere egesz jol sikerult mindenem. Most viszont haldoklok, szoszerint.. 3 napokat nem birok aludni mert hulyenek erzem magam..de nem vagyunk hulyek. Senki nem az, csak meg kell tanulni tanulni :) ez a nagy helyzet. De ha van olyan ami igazan erdekel akkor azt tudni fogod tanulni elobb utobb, ha nem vesznek fel akkor hajra ujra erettsegizni. Nem ciki harcolni valamiert, kozben lehet rajossz mit is szeretnel igazan!

Ha barmiben segithetek szolj! :)

20/l

2018. nov. 25. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Utána rájöttem, hogy a százalékok fontosabbak, annyit értek az egyetemhez, hogy haveromat egyszer elvittem Pécsre és megvártam a parkolóba. Láttam az intézmény nevét :D


Nem tudok pontot számolni mert a kiszámoló mindig visszadob mert matek jegyet nem tudok, 8 évig fel voltam mentve, meg nyelvből mert btm-s tanuló voltam ( ez a pc arra, hogy hülye alapvető dolgokhoz :D ).


Elővarázsolom az érettségim, és beirkálom.


Köszönöm a segítséget. :)

2018. nov. 25. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!