Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyit tanultok orvosi...

Mennyit tanultok orvosi egyetemen? Van eletetek mellette kijarni pl bulizni, kavezokba beulni, szorakozni, csaladdal lenni, stb? Tenyleg vegig tanulni kell vagy ez csak egy mitosz?

Figyelt kérdés
Akarkinek mondtam hogy orvosira jelentkeznek, mindenki ugy reagalt hogy jajj akkor egesz eletedben csak tanulni fogsz! Ez tenyleg igaz?

2018. nov. 26. 17:27
 1/6 anonim ***** válasza:
9%
Ostobaság, de az elkövetkező 10 évben biztosan nem lesz időd bulizni. Utána már, ha orvosként elhelyezkedsz valahol, akkor meg szabadidőd nem lesz az állandó túlórázás és rohangálás miatt, főleg, ha időközben családot is alapítasz.
2018. nov. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez butaság. Nyilván baromi sokat kell tanulni, de ezt nem úgy kell elképzelni, hogy akkor a napjaid úgy fognak kinézni, hogy 6-8 óra alvás és a maradékot meg könyvek fölött töltöd. Lehet mellette egyszer-egyszer bulizni, kávzókba beülni stb, persze bizonyos keretek között (nem minden másnak mész hajnalig tartó buliba).

És valóban egyetem után is tanulni kell. De ez rengeteg más szaknál is így van. Ha szereted, akkor hidd el, nem fog problémát okozni, természetesnek fogod venni (nem úgy mint egy középiskolai órát).

2018. nov. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%

Elsőéves orvosis vagyok SOTE-n.

Igazából simán el tudsz menni bulizni a lájtosabb időszakokban, a kávézó stb meg eléggé alap. :D Itt az a lényeg, hogy a félévközi demonstrációk eléggé odavágnak, nagy anyagrészt kell megtanulni egy egyszerű zh-ra is, aminek a kulcsa a folyamatos tanulás. Sokan ezért buknak először, mert nem hiszik el, hogy nem tudják a zh előtt pár nappal megtanulni (itt most az átlagos diákokról beszélek, nem a házizsenikről).

Az egyetemen az instruktoraink amúgy nagyon jó bulikat szerveznek, van betűhétvége, ökörsütés stb még így a szeptember-október időszakban. Illetve minden évfolyamtársam hazamegy hétvégente a családhoz (max ha a jövőhét zűrős, akkor marad fent a koleszban).


A "ha szereted amit tanulsz akkor nem fog nehezedre esni" elmélettel viszont nem teljesen értek egyet..:D Mikor nekiülsz a drágalátos biofizikának (én emelt kémiával jöttem), akkor azért elgondolkodsz az élet értelmén. :D Szóval mindig lesznek olyan tárgyak, ami neked könnyen megy, de olyan is, amin pedig vért fogsz izzadni, hiába érdekel amit tanulsz.


De a lényeg, hogy egy idő után meg fogod szokni, és igen, néhány bulit majd vissza kell mondanod, de ez nem jelenti azt, hogy a következő években csak a könyv felett fogsz ülni.

A megszokás pedig abból áll, hogy vannak a rossz, és a kevésbé rossz időszakok. :D Sajnos jóból nincs sok, de megéri. :)

2018. nov. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%

Volt időm mindenre az egyetem mellett, pedig nem kettesekkel végeztem. Mondjuk tény, hogy én azért szelektáltam a hasznos és haszontalan órák között.

Munka mellett sokkal kevesebb szabadidőm van, mint anno egyetem mellett....

2018. nov. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%

Szia! Szegedre járok.

Valóban minden nap le kell ülni tanulni, de én így is minden héten egyszer elmegyek bulizni. Nem járok minden hétvégén haza, de persze van idő a családra. Az otthoni barátaimra sajnos nem jut annyi időm, mint szeretném, így ritkábban, de velük is találkozom.


A lényeg, hogy jól be kell osztani az idődet!

2018. nov. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én közel sem tanultam annyit, mint amennyit egyetem előtt gondoltam, hogy fogok. Gondolhatod amúgy, hogy engem is ijesztgettek ezerrel, és még azok az emberek is, akik hozzám hasonlóan ugyanúgy orvosira készültek. :D


Én nem szoktam minden héten bulizni, nem igénylem, inkább csak olyan havi egyszer, de simán vannak olyanok, akik heti 1x-2x is szoktak. Kávézókba viszont szoktam mászkálni általában heti 1x a barátaimmal. De, ha akarnám, tudnék többre is időt szakítani.

Családdal is lehet lenni, persze. Mondjuk arra számíts, hogy ha hétvégén hazamész, akkor valószínűleg nem fogsz tudni annyit tanulni, mint amennyit amúgy tanulnál, ezzel mindenki így szokott lenni. :D


Ez az egész, amit írtam, a szorgalmi időszakra vonatkozik, a vizsgaidőszak sajna egyáltalán nem vicces. Én speciel sokszor akkor is néha csak úgy elvagyok magamban, és semmit nem csinálok, de kimozdulni a házból már csak azért sem szoktam, mert akkor bűntudatom van. De azért elég pokoli a vizsgaidőszak, tényleg van, hogy semmire nincs időd. Persze 1-1 sikeres vizsga után meg szoktam engedni magamnak utána egy kis vásárlást, kávézást és egy-két nap lazítást. :)


Összességében nem olyan szörnyű az orvosi, mint amennyire a teljesen laikus emberek ijesztgetni szoktak, de az tény, hogy itt nem fognak semmiből átrugdosni kettessel csak azért, mert szépek a szemeid, és tanulni kell rendesen.

2018. nov. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!