Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy működik az egyetem, és a...

Hogy működik az egyetem, és a beilleszkedés külföldön?

Figyelt kérdés

Szégyellem is,kérlek ne ítéljetek el 😁Rossz tapasztalataim vannak a középiskolából,a szüleim nem segítettek semmiben,mindig lemaradtam és a többiek is sokáig ellenségesek voltak velem.Nem tudtam hogy jutok el a kolesztól a suliig,nem tudtam hol kell venni jegyet,és mikor kérdeztem csak forgatták a szemüket,meg szándékosan rossz infót adtak.

Ezért nem mertem egyetemre indulni. De mindenképpen szeretnék diplomát,de nem tudom hogy kell nekiállni.Határon túli vagyok,Szegedre mennék. Honnan tudják mások mi a teendő? Akiket kérdeztem,mindenkinek volt rokona,barátja már egyetemen aki segített. Hogy lehet rájönni ilyen alap dolgokra,ha semmi kiindulási pontom nincs?



2018. nov. 29. 17:56
 1/3 anonim ***** válasza:
34%

felvi.hu, az SZTE honlapja stb... Szerintem nem a környezeteden múlik kizárólag, sőt, egy ilyen környezetben kifejezetten az lenne az elvárható, hogy nagyobb fokú önállóság alakul ki benned. Ezen a fórumon is ezer meg három kérdés van megválaszolva a témában, a felvételi folyamatától kezdődően az egyetemi rendszer, a mintatantervek értelmezése, a kreditek és a diplomaszerzésig mindenről találsz információt. Ha ez nem megy, hogy fogsz boldogulni az egyetemen? Ott már tényleg elvárják, hogy csomó mindennek magad nézz utána.


Amúgy sok egyetemen működik mentorrendszer is, ha ehhez csatlakozol, akkor kapsz egy mentort, aki segít neked eligazodni az ilyen jellegű ügyekben. Illetve van minden szak különböző évfolyamainak általában facebook csoportja, ahol más évfolyamok tapasztaltabb diákja, HÖK-ösök meg ilyesmik is bent vannak, így bátran lehet kérdezni tőlük.

2018. nov. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
20%
Beilleszkedni meg csak az nem tud, aki nem akar... Minden gólyának tök új az egész, mindenki nyitott, sóvárog új kapcsolatok kialakítására, keresi a barátságokat, a kapcsolódást... Szóval ezt ki lehet használni, lehet ismerkedni, beszélgetni, megszólítani egymást akár információgyűjtéshez össze lehet állni közösen és utánanézni dolgoknak, vannak az órákhoz kapcsolódóan csoportos projektfeladatok néha, ezekben is közelebb kerülsz pár emberhez, elmehetsz gólyatáborba, szoktak lenni kari vagy szakos közösségi programok, amikre szintén el lehet menni.
2018. nov. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
68%

felvi.hu-n minden létező információt megtalálsz. Az, hogy határon túli vagy nem kifogás, tudsz magyarul, el tudod olvasni, amiket ír. Le merném fogadni, hogy az országod nyelvével még ennyire sem tudnál boldogulni. :P


Első lépés: kinézel magadnak egy szimpatikus szakot, vagy szakokat

Második lépés: megnézed mik a követelmények

Harmadik lépés: ha kérnek olyan érettségit, amilyen neked nincs, akkor szépen megnézed, hogy abból milyen tankönyvből érdemes tanulni, tanulsz, közben jelentkezel a szegedi kormányhivatalban érettségire az adott tárgyból

Negyedik lépés: regisztrálsz a felvire, jelentkezési időszakban pedig jelentkezel egyetemre

Ötödik lépés: érettségi

Hatodik lépés: várod az értesítést, hogy felvettek-e

2018. nov. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!