Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem tudok beilleszkedni az...

Nem tudok beilleszkedni az egyetemre, más is van így? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Egyetemre járok, de fél év alatt sem tudtam beilleszkedni. Egyébként sem szerzek könnyen ismeretségeket, habár igazából nem is vágyom rá. "Kivülállónak" érzem magam a közösségből, teljesen más az érdeklődési köröm. Pl. nem szoktam filmeket/sorozatokat nézni, nem járok kocsmába, moziba vagy szórakozóhelyekre, nem játszok videojátékokkal sem. A Facebook-omat is deaktiváltam egy ideje, értelmetlennek tartom. Zavar az online felületen való kapcsolattartás és hogy minden embernek a kezéhez oda van ragadva a mobiltelefonja. Nem szeretnék általánosítani, de az egyetemen én még csak ilyen diákokkal futottam össze.

2017. nov. 11. 22:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%

Más is van így, pl én.

Csak velem az a probléma, hogy nem is igazán akarok beilleszkedni sehová.

Hiába vagy emberek között, de igazából nem vagy velük.



Olvastam nemrég egy hasonló problémával küzdő srácról. Itt tett fel egy kérdést.

Nem a valós nevével volt fent facebook-on és ott atrocitások érték emiatt is részben. És szintén voltak beilleszkedési problémái.

2017. nov. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%
Pedig akárhogy is van, a zember társas lény, biztos van a környezetedben olyan társaság akikkel tudnál azonosulni csak még nem találtad meg őket.
2017. nov. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%

Már unalmas ez a "hú de egyedi vagyok", mert lenézem a mai trendeket.

Egyáltalán nem leszel attól különleges, hogy nem nézel filmeket/sorozatokat, nem jársz bulizni, nem játszol, nem fb-ozol.

Szimplán egy kattantnak fognak nézni(főleg ha még hangoztatod is) és magad alatt vágod a fát, mivel nem tudsz ismerettségeket kötni, amikre nem tudod, hogy mikor lesz szükséged.


Engem sem érdekel annyira a bulizás, mégis elmegyek néha. Miért? Hogy legyenek kapcsolataim, amit majd tudok hasznosítani.

Fb-om is van... sokaknak számít, hogy betudjanak jelölni. Nem kell különcködni.. attól nem leszel kevesebb, hogy rákattintasz az első héten 30-40 új ismerős jelölés elfogadására. Arra meg senki sem kötelez, hogy napi 20-30 percnél többet szánj rá. (Én kb. napi 10 percet szánok rá összesen, mégsem vetődik fel senkiben, hogy na én egy fb ellenes valaki vagyok.)

Ha írnak, akkor jelez, amúgy meg nem kell fent lenni


Amúgy meg ha mégsem tudsz változtatni minimálisan sem a szokásaidon. Akkor szimplán ne arról beszélj, hogy te mit nem szeretsz és miket nem csinálsz, hanem arról, hogy miket. Illetve, ami fontos, hogy legyél nyitott.


Én egy kis létszámú szakra járok, mégis tudtam olyan találni, akivel minden nap beszélek az aktuálpolitikáról, olyannal is, akivel eléggé mély elméleti matekról. Miközben egyik sem érdekelt az egyetem elején, csak nyitott vagyok és ide jutottam. :D A 3. évre már mindkettő téma a napi rutinomhoz tartozik.

2017. nov. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
18%

Az egyetemhez nem úgy kell hozzáállni, mint a gimihez, hogy mindenképp be akarj illeszkedni, ugyanis általában mire egyetemre megy az ember, már van kialakult baráti köre, az egyetemre meg csak bejár tanulni, nem jópofizni. Ezekkel az emberekkel összvissz 3 évet vagy, sőt azalatt sokan otthagyják a szakot, akkor még annyit se. Nekem van onnan néhány barátnőm, pontosabban olyanok, akikkel egyetemen beszélek, de azon kívül mindenki éli a saját életét, még a régebbi barátaimra is alig van időm, nemhogy újakkal mély barátságot kialakítani :D Néha elmegyünk bulizni egymással, vagy ilyesmi, de tényleg inkább csak egyetemen belül beszélünk, bár én leginkább egyedül vagyok ott és átnézem a tanulnivalót, vagy telefonozok, nemis vágyok a sok stréber társaságára, mert nálunk van bőven ilyen :D


Vannak páran, akik mély barátságokat kötottek egyetemen, de ők ilydn kis lúzerek, akiknek nincs máshol baráti köre. Szóval ne úgy fogd fel, hogy neked most mindenképp bájcsevegned kell ott az emberekkel, felnőttek vagytok, a munkahely sem arról fog szólni, hogy “beilleszkedj”. Ez már nem óvoda.

2017. nov. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%
Én sem használom az fb-t és nem járok bulizni, ettől még be tudtam illeszkedni. Egy egyetemen épp elég, különféle ember van ahhoz, hogy találj magadnak társaságot - ha akarsz. Valószínűleg nem vagy elég nyitott.
2017. nov. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%

#4


Azért az hogy nem fontos hogy az ember beilleszkedjen és komfortosan érezze magát az elég nagy blődség. Munkahelyen pláne nem hátrány ha az ember úgy tud bejárni hogy kellemes számára a környezet

2017. nov. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
32%
#6 nekem nem a többi embertől függ, hogy kellemesen érzem-e magam valahol. Egy munkahelyen, egyetemen bőven elég, ha néha elbeszélgetsz kicsit az emberekkel, nem kell mindenkivel puszipajtásnak lenni. Ha egy olyan ember se lenne, akivel szívesen beszélgetnék, akkor ellennék egyedül is. Ne ezen múljon már, hogy jól érzed-e magad...ezt jelenti függetlennek lenni :D
2017. nov. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
34%
de mond kérdező , legalább olvasni szoktál?
2017. nov. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
68%
Jaaaaak ezek a mai fiatalok. :D A negyven evesek ugyanugy a telefonjukat babraljak es ezzel nincs semmi baj. Te sem tudod megmondani mi ezzel a baj, csak a kisujjadat eltartva pipiskedsz. Az a baj ha ezen kivul mast nem csinal az ember, de ha leveszed a gogos szemuvegedet akkor meglatod, h mast is csinalnak. Szerintem a facebook kifejezetten hasznos, van az evfolyamunknak csoportja, oda toltjuk fel az eloadas diakat, jegyzetet cserelunk, kozosen megbeszeljuk a vizsgaidopontokat es minden fontos dolgot ott intezunk el. Nehany tanarral is ott tartjuk a kapcsolatot. Ahogy egy masik valaszolo mondta arrol beszelj h mit csinalsz, mert eddig ugy tunik h te vagy az unalmas. A kocsmaba jarasrol meg annyit h nagyon ritka az, aki tenyleg rendszeresen "jar". Azt alkoholizmusnak hivjak. Minden hetvegen sem jut el az ember, mert tanulni is kell, a csaladdal is kell lenni meg a paroddal is. A tobbseg havi egynek mar orul.
2017. nov. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
54%
Én is rühellem az online világot, s nem is igazán sikerül megtalálnom a közös hangot a többiekkel. Ha pesti vagy, írj, s legyünk együtt magányosak!
2017. nov. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!