Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen magas szintű a matemati...

Milyen magas szintű a matematika a bme vik villamosmérnöki karán?

Figyelt kérdés
A Landau elméleti fizika könyvsorozat elkezdéséhez elég magas az a matematika szint,amit oktatnak vagy pedig külön kell felvenni hozzá pluszba matekos tárgyakat?

2018. nov. 29. 19:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
29%
Ami kell, azt oktatják majd. A főbb témakörök: differenciálszámítás, integrálszámítás, differenciálegyenletek, Fourier-transzformáció.
2018. nov. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
A vektor analízis kb. milyen szintű ott?
2018. nov. 29. 22:02
 3/20 anonim ***** válasza:
25%

Az alapismeretnek számít. Vektorokkal rutinszerűen kell tudni bánni. Aztán majd megtanítják a komplex forgóvektorokat, amikor mondjuk villamos gépekről tanultok.

A komplex számokról meg remélem hallottál, bár első félévben azt is megtanítják, a későbbiekben pedig rutinszerűen kell érteni és tudni.

2018. nov. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
26%
Inkább sok, de mindegy is. Ha elvégzed, meglesz a készséged, hogy új matekos dolgokat sajátíts el magadtól, Orosz László is így lett fizika tanár kb, ugyanezt nyilatkozta.
2018. nov. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem a #3-as válasz sokat elmond. ;)

Gőze nincsen, hogy mi az a vektoranalízis. Keveri a lineáris algebrával, a fázorokkal, meg a komplex számokkal. A BME-n a 3. féléves matek végén van vektoranalízis, ami az elektromágneses terekhez kell: divergencia, rotáció, gradiens, Stokes-tétel, Gauss-Osztrograckij-tétel, vektormező vonalmenti, felületi, térfogati integrálja, stb.

Ha magasabb szintű fizikát szeretnél tanulni, akkor kezdésnek jók ezek, de pl a komplexfüggvény-tant már kivették (Laurent-sor, Cauchy-kritériumok, Residuum-tétel, reguláris függvények). Illetve nem árt ha tanulsz egy kis funkcionálanalízist, variáció-számítást.

Sok dolgot nem matekból tanítanak, hanem szaktárgyakból, illetve azokból előbb: Fourier-transzformáció, Fourier-sorok, Laplace-transzformáció. Van hogy leadják matekon is, attól függ mire jut idő. F-trafót csak MSc-n.

2018. dec. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
79%

"Sok dolgot nem matekból tanítanak, hanem szaktárgyakból, illetve azokból előbb"

Ezen régóta tűnődök, hogy mi lehet az oka, vagy a legfőbb oka, vagy az igazi oka. :)

2018. dec. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, az, hogy úgysem az a lényeg, hogy megértsék a matematikai alapjaikat, hanem hogy tudják használni őket. Illetve már így is nagyon sok matek van, ami sokak szerint nagyon szárazzá teszi a képzést. Tulajdonképpen, ha értelmesen átgondolták volna ezt a BSc-MSc dolgot anno, akkor a BSc-ben csak minimális mateknak kéne lennie, és pl csak 2 évesnek az egésznek. Így, akkor jogos lenne, hogy ha igazán "mérnök szeretne lenni" vki, akkor MSc-re kell menni. Jelenleg a BSc képzés tartalmazza a "szükséges" elmélet 90 %-át, és pár specializációs tárgyat. Most komolyan mi értelme újra 3 fázisú hálózatokról, híradástechnikáról tanulni? Ha vki azt választotta már BSc-n, akkor úgy is sokat tud róla. Ha nem, akkor annak is megvolt az oka, de akkor is ott voltak a megfelelő BSc-s tárgyak. Ha megnézed a tematikájuk is 70-80 %-ban megegyezik. Így már gyakorlatilag egy BSc-s is lazán mérnöknek mondhatja magát, hiszen a specializáción kívül tanul egy rakás "alaptárgyat" (matek 1-4, számítástudomány, elektromágneses terek), és a négy nagy terület mindegyikébe beleszagol (tervezés-gyártás, infokommunikáció, beágyazott rendszerek, villamos energetika). És már ugye ágazat is van!!! Szóval, ha népszerűsíteni akarják az MSc-t, akkor nem érdemes már a BSc-be belepakolni mindent, oké hogy önállólaborozni hasznos lehet még egy pár félévet, de az iparban dolgozni legalább annyira!
2018. dec. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez a BSC gyakorlatilag nem is a pár évtizede főiskolának ismert intézmény, hanem inkább a technikum lenne. Az volt az, amikor az ember mindent tudott, a felhasználó oldaláról nézve - egy egészen apró példa mondjuk az RL kör bekapcsolása, amire differenciálegyenlet nélkül közölte a könyv, hogy hát ez exponenciális függvény szerint változik.

No de nem akarom elnyomni a kérdést - csak ezen berendezkedés mikéntje érdekelt, merthogy ez a régi rendszerben is így volt. Ha jól emlékszem, Simonyi könyveiben voltak ezek egészen meglepően nyilvánvalóak, ő ugye egy négykötetes sorozatot képzelt el (meg is valósult), aminek első kötete az a Villamosságtan, ahol a valódi téma első oldalán egy autóakku, egy tekercs zománchuzal és egy iskolai tolóellenállás rajza van - de előtte 80 oldal matematika, tucat oldal után a vonal-, felületi- és térfogati integrálról, vektoranalízisről, az utolsó előtti négy cím a tükrös tenzor, váltó tenzor, stb.

2018. dec. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Kicsit utána néztem,és elvileg vannak kiegészítő matekos tárgyak,amiket felehet venni szabadon választhatóként:


[link]


[link]


[link]


[link]


Ezeket mekorra az esélye,hogy ha eljuttok oda,akkor is meglesznek-e még hirdetve?

2018. dec. 11. 19:39
 10/20 A kérdező kommentje:

Illetve még ez:

[link]

2018. dec. 11. 20:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!