Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg nem éri meg pszichológ...

Tényleg nem éri meg pszichológusnak tanulni?

Figyelt kérdés
Népszerű a pszichológia szak, és azt olvasom sok helyen, hogy nem nagyon lehet vele elhelyezkedni, túlképzés van, divatszak, de esélytelen jól keresni vele, hacsak nem fektet be az ember egy lakás árát továbbképzésekbe, stb. Ez mennyire valós? Tényleg nem éri meg csinálni? Neked mi a véleményed?

2018. nov. 30. 13:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Voltam divatpszichológusnál, eltén végzett a kisasszony, teljesen rossz szakember. Voltam idősebb szakembernél, az a nő valami csoda, lelkiismeretes, kedves, segítőkész, nem a pénzre hajt.

Attól függ te mit szeretnél kezdeni a hivatásoddal. Bezsebelni a 15 ezret és futószalagon pörgetni az embereket a fotelban, vagy beruházni rengeteg továbbképzésre és úgy praktizálni és segíteni az embereknek?

2018. nov. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egészségügyben dolgozom 6 éve és továbbra sincs semmi más vágyam, mint segíteni az embereknek. Egyszerűen csak fizikailag úgy érzem, nem fogom bírni idős koromig ezt a fajta munkát és ezért szeretnék továbbtanulni. Olyat, ami igazán hasznos, tényleg segít másoknak. Nem divatból lennék pszichológus. De megijeszt, hogy lesz-e egyáltalán munkám, ha befektetek 5 (sőt, akár 10) évet az életemből. Mert most rákeresve álláskereső portálokon,alig látok 1-1 álláshirdetést, a magánpraxishoz pedig közel 10 évet kell tanulni, mire engedélyem lesz nyitni egyet. Ezért kérdezem, mi a valóság?
2018. nov. 30. 14:11
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A tanulás csak egy része, néhány év klinikai előélet is szükséges a magánpraxishoz. Attól függ szerintem, mennyire vagy elhivatott a szakma iránt. Én pilóta akartam lenni, volt egy rakás kérdésem, úgyhogy fogtam magam és felhívtam a Malévot (akkor még volt), és találomra beszéltem egy pilótával akinek feltettem a kérdéseimet. Ha nagyon elakadsz ez is egy út :)
2018. nov. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon talpraesett vagy, jó ötlet! Köszönöm a tippet! :)
2018. nov. 30. 15:14
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
Simán megéri. Még pszichológusként is. Fogadsz napi 2-3-4 klienst, szorozd meg 10-15 ezerrel a pénzt...
2018. nov. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Napi 4 kliens heti 1 találkozással is min. 20 ember. Ezt fel is kell építeni valahogy. Szépek a számok, de vajon mennyi ebből a realitás, érted. Van ennyi igény? Pl. Budapesten, több száz pszichológus esetén pláne.
2018. nov. 30. 16:00
 7/9 anonim ***** válasza:
1%

Ha segíteni akarsz az embereknek ne pszichológus legyél...beszélgetni bárki tud, nem kell éveket és százezreket vesztegetned rá az életedből.


Tipikus büfészak, keress inkább hasznosabbat.

2018. nov. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
7-es ezt te sem gondolhatod komolyan...az év vicce, amit leírtál.
2018. nov. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
És ilyen emberek kapnak diplomát, mint a 7-es... 🤦‍♂️
2018. nov. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!