Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A mai világban megéri pszichol...

A mai világban megéri pszichológusnak tanulni?

Figyelt kérdés

Igazából fogalmam sincs, mit kezdjek az életemmel. Röviden bemutatva magam, nemigen jeleskedek semmiben, gimnázium 9. osztályban majdnem mindenből 4-es, 5-ös lettem évvégén, de ez nem jelenti az azt, hogy bármiben is különösen jó lennék.

A pszichológus szakmán gondolkoztam, mert szeretnék másoknak segíteni a jövőben. Viszont nincs az ismerősi körömben senki, ezért itt tenném fel a kérdéseim.

A jövőben lenne lehetőségem érvényesülni? Akármilyen területen, például gyerekpszichológus, vagy kórházban dolgozni? Van rájuk kereslet manapság? És meg lehetne élni belőle?

Ezek mellett, milyen tantárgyakra kellene rágyúrnom? Érettségizni miből kéne emelt szinten? Őszintén, sokat kellene tanulni a szakmához? (Szinte mindenhez kell azt értem, de mégis. Csak olyanoknak ajánlanátok, akik könnyen tanulnak például?)


Előre is köszönöm, ha valaki leírja tapasztalatait/tippjeit/információit. 16L



2018. szept. 24. 20:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sztem egy cseppet már kezd divatszakma lenni és nem olyan keresett mint pl egy orvos de azért vanrájuk kereslet, ha más nem kimész külföldre, ott tuti van

Magas ponthatárok, biosz emelt ajánlott, sokat kell tanulni nagyon.

2018. szept. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

En azt tapasztalom, hogy el lehet vele helyezkedni. Nagyon sok iranya van, plusz lehet ugye kutatni is.

Szerintem viszonylag sokat kell tanulni es kell egy jo adag szorgalom is. Sok a kotelezo irodalom, amit a tanarok eleg durvan szamon is kernek.

A ponthatar is nagyon magas, mindnekepp ket emelt kell, ha ram hallgatsz az egyiket angolbol teszed, mert a legujabb szamirodalmak mind angol nyelven elerhetoek csak.

Egyebkent azt vedd figyelembe, hogy nagyon sok evig kell tanulni. 3 + 2 ev, hogy pszichologus legyel es meg 4 ev a szakkepzes vagy a phd (es akkor meg a tobbi kepzesrol, terapias modszer tanulasrol nem is volt szo). Szoval csak akkor ajanlom, ha nagyon elhivatott vagy es tenyleg ezt szeretned csinalni.

2018. szept. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Semmi értelme nincs. Sokan vannak már nagyon
2018. okt. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!