Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetséges most passziváltatno...

Lehetséges most passziváltatnom magam valahogyan, úgy hogy ne kerüljön be elégtelen vizsgajegy?

Figyelt kérdés
Üdv! Első éves egyetemista vagyok. Azt szeretném kérdezni, hogy van erre valamilyen mód? Édesanyám 2 hete hunyt el, és hiába próbáltam összeszedni magam, nem tudok a tanulásra koncentrálni. 1 hét múlva pedig kezdődik a vizsgaidőszak, és 8 vizsgán kéne átverekednem magam, de biztos nem fog menni! Ha most kezdeményezem modulon a passziváltatást, mi lesz a felvett tárgyaimmal/vizsgáimmal? Ez 0 kerdites, 1-es átlagos félévnek fog számítani, vagy nem veszik figyelembe? Nem igazán tudom hol lehet utána nézni, ha valaki tud, kérem segítsen!
2018. dec. 3. 15:10
 1/2 anonim válasza:

A legegyszerűbb ha bemész az egyetemed tanulmányi osztályára és ott megérdeklődöd. Az a biztos.

Részvetem

2018. dec. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mielőbb intézkedj, amíg még tart a szorgalmi időszak. Ilyen speciális esetekben általában méltányosan döntenek. Utólagos passziválási kérelmet kell leadnod, konzultálj a tanulmányi osztállyal, ahogy az első is írta! Amennyiben sikerrel jársz, akkor utólagosan passzívvá válik a féléved, ami azt jelenti, hogy a végeredmény ugyanaz, mintha szeptember elején passziváltál volna, nem kapsz egyetlen jegyet sem, a tárgyfelvételek pedig nullázódnak elméletileg. Ezen felül én a helyedben az oktatókkal is konzultálnék egyénileg, ugyanis egy ilyen szituációban megértőek szoktak lenni, és biztosan lesz olyan, akivel meg tudod beszélni, hogy amit eddig leraktál az asztalra, azt számítsa be a következő félévben, amikor fel tudod venni a tárgyat és el tudod majd végezni (pl. beadandó, prezentáció, már megírt zh, stb., hogy ez a rengeteg munka, amit eddig beletettél a félévbe, ne tűnjön el teljesen).
2018. dec. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!