Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 20 év kihagyással taníthatok még?

20 év kihagyással taníthatok még?

Figyelt kérdés

Általános iskolai tanító diplomám van, de már 20 éve nem tanítottam.Gyerekekkel dolgoztam, de más területen.Most el szeretnék helyezkedni máshova,tanítói állás lenne, de nem tudom ennyi év kihagyás után lenne-e esélyem hogy felvegyenek? Ha igen, igazából már nem tudom a tanítás mai módszereit,segédanyagokat, stb.

Milyen módon lehetne belerázódni újra?


2018. dec. 10. 11:51
 1/5 anonim ***** válasza:
A papír nem évül el, tehát bármikor taníthatsz újra.
2018. dec. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Itt a kérdés lényege a "hogyan?" volt.
2018. dec. 10. 12:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy részről simán: van már olyan hely, ahol "bármilyen szakos" tanárt keresnek.

Más részről nehéz lesz: mivel a diákok sokszor kezelhetetlenek, neked pedig semmiféle lehetőséged nincs már fegyelmezni, és az óráról sem küldheted ki.

Harmadrészt változott a munka: ott kell lenni az iskolában, nem mehetsz el, és ingyen túlóra van. Hajszolt oktatás lesz, nagy létszámú osztályokkal és hosszú munkaidővel.

2018. dec. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mért a régi módszereket tudod? Úgy őszintén mire emlékszel? Én pár éve 14 év kihagyás után kezdtem újra tanítani, de gyakorlatilag mindent újra át kellett tanulnom és persze sok - sok módszertani anyagot olvasni. Mondjuk előtte csak egy évet tanítottam, azért is felejtettem el sok mindent. Nem akarlak áltatni az első 1-2 év borzalmasan nehéz volt éjszakába nyúló felkészülésekkel és sok egyéb gonddal. Az első évben kb. hetente 3 alkalommal akartam felmondani, csak nem volt hová mennem. Mostanra visszarázódtam, de ehhez az is kellett, hogy egy nagyon jó, támogató suliban dolgozom ahol a tapasztalt kollégák sokat segítettek. A facebookon pedig van pár nagyszerű szakmai csoport ott sok jó ötletet és segítséget kaptam.

A másik kérdés, hogy felvesznek-e. Erre a mostani időkben reális esélyed van, de azzal azért légy tisztában, hogy több helyen keresnek pedagógust, de ennyi kihagyással csak oda vesznek fel ahol nem lesz más jelentkező. Na ezek a sulik sokszor elég problémásak tudnak lenni egy rakás problémás, szocializálatlan gyerekkel.

Nem tudom melyik megyében keresel, ez is változó, nem egyforma a pedagógushiány. Szóval gondold meg jól ezt a váltást. Anyagilag pedig nem éri meg. Ha valaha váltok annak az egyik oka biztos ez lesz. A munkatapasztalatod miatt valószínűleg ped.1 kategóriás leszel, nézd meg a bértáblát és hasonlítsd össze bármilyen fizetéssel. Akár egy betanított munkáséval is. Elárulom nem sok köze van a propagandának a valósághoz.

2018. dec. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, én is ettől tartok.Most úgy érzem, amit tanultam, már elfelejtettem, meg elavultak a módszerek is.

Még van időm jelentkezni, de félek tőle.

Ha addig más munkát nem találok, csak akkor tanítanék újra.Viszont gyerekekkel szeretnék lenni, csak nem tanítani.

2018. dec. 11. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!