Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egybeolvasztják az Óbudai...

Ha egybeolvasztják az Óbudai Egyetemet és a Pázmányt, akkor "veszélyben az egyetem"?

Figyelt kérdés

[link]


Az Óbudai Egyetemre járok. Előírhatnak vallásos, keresztény és egyéb ilyen tárgyakat pl biblia ismeretet azután, hogy egybeolvasztják? Mert a pázmányos tanterv ki van tömködve ilyen tárgyakkal.


Vagy milyen következményei lesznek, ha a rektor úgy fogalmaz, hogy "veszélyben az egyetem"?


2018. dec. 12. 00:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Lesz bölcsész mérnöki kar.

Kizárt, hogy vallásos tárgyakat előírjanak xD

2018. dec. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én pázmányos vagyok, ami "vallásos tágy" nálunk az gyakorlatilag ingyen ötös. Egyébként nem hallottam még erről az összevonásról. Én egyenlőre nem látom, hogy ez miért lenne jó bármelyik egyetemnek..
2018. dec. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szintén Pázmányos vagyok. Nekünk összesen két vallásos tárgy van, mindkettő szabadon választható. Az egyiket még meg is csináltam, mert ahogy előttem írták, ingyen ötös. Van egy Hittudományi kar is, lehet, hogy ott láttál több ilyen tárgyat.
2018. dec. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3: mérnökinfós tantervben kötelező pl a holokauszt és emlékezete
2018. dec. 13. 19:35
 5/6 anonim ***** válasza:

Azt felmenő rendszerben vezették be, így nem igazán ismerem, de még senkit sem hallottam reklamálni miatta. Most megnéztem a tantárgy leírását: 6 előadás, amiből 5 történelem (pl. zsidótörvények), egy pedig az egyház és a nem keresztény vallások kapcsolatáról szól. Nem tűnik túl vallásosnak, bár ahogy említettem, nem kellett felvennem.

Azt nem tudom, hogy ha történik egybeolvasztás, akkor kaptok-e tőlünk tárgyakat. Ez gondolom csak új diákokat érintene, bent lévőknél a felvételükkor érvényes mintatantervet szokták figyelembe venni (ezért nem volt például nekem a Holokauszt tárgy viszont másik, amit már nem tanulnak a "kicsik" még igen). Ha kaptok tárgyakat, ITK-n nincs kötelező vallásos tárgy (leszámítva a holokauszt történetét, ha azt annak vesszük).

2018. dec. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Második vagyok. A holokauszt egy vicc tárgy. Az "előadás" képernyőn keresztül megy, mivel minden karon ugyanakkor van. Én egyébként egyen sem voltam. A vizsga pedig csak egy netes teszt, ráadásul előtte átküldik a kérdéseket a helyes válaszokkal. Nem igazán kell aggódni az ilyen tárgyak miatt. Plusz ha át is venné a pázmány az oe-t szerintem az ilyeneket - ha egyáltalán bevezetnék - felmenő rendszerben tennék így a mostani hallgatókat nem érintené.
2018. dec. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!