Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem kar és szakváltás (+...

Denielx kérdése:

Egyetem kar és szakváltás (+ kredit kérdés) hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

Első féléves vagyok, jelenleg a Miskolci Egyetemen tanulok gazdaságinformatikusként(állami ösztöndíjas), de nagyon nem tetszik ez a szak, túlságosan is mérnökien tanítják. Szeretnék átmenni a gazdaságtudományi karra, azonbelül is Pénzügy és számvitelre. De a 2ik félévet nem akarom passzívba tenni. Tehát akkor is járnék és felvenném azokat a tantárgyakat amiket Pénzügyön is tanulnék, hogy meglegyenek, ne veszítsek annyi időt. Ha így csinálnám akkor 1 vagy 2 félévet kellene visszafizetni? Illetve ilyenkor is érvényes a 36kredit teljesítése 2 félév alatt? Vagy az már teljesen mindegy, ha úgyis jövő szeptemberben átmegyek pénzügyre.

Jelenleg 2 tantárgy sikerül, ami 10 kredit.Következő félévben nincs ennek semmi jelentősége ugye?



2018. dec. 12. 13:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Visszafizetned nem kell, mert nem otthagod az egyetemet, hanem szakot fogsz váltani. Ha fel tudod venni a pénzügyes tárgyakat az jó, de erre kérdezz rá. Valószínűleg azért nem, hiszen ott is van egy tanterv, ami egymásra épül, a hiányzó őszi féléved nélkül lehet nem fogsz tudni felvenni tárgyakat.

Akkor sem kell majd fizetned, ha elvégzed az új képzésed, hiszen az állam a képzési időd +2 félévet támogat. Tehát most idén elhasználod azt a 2 ajándék félévet.

A 36 kredit megint nem érint téged, mert teljesen mindegy, hogy most eltanácsolnak, vagy te magad iratkozol ki az egyetemről, a lényeg, hogy jövőre folytatod egy másik szakon.

2018. dec. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Hasznos nagyon számomra, amit írtál! A kredites dologra meg rájöttem én is, hogy az csak az állami támogatott szakoknál érvényes. A tantárgyak, amiket szeretnék felvenni előfeltétel nélküliek gépész és gazdaságtudományi karon is.

Annyi, még hogy az egyetemen mondták,hogy ha másik karra szeretnék átmenni, akkor újra kell felvételizni. Mivel így nem tudnak átvenni. Viszont ha van olyan tantárgyam ami, ott is akkor talán. Ha jól értettem. Ezért is akarom azokat felvenni tavasszal.

2018. dec. 13. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!