Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért az emelt szint angol...

Miért az emelt szint angol érettségit számitják be a felsőfokú nyelvvizsga helyett többletpontként?

Figyelt kérdés

A pontszámitó kalkulátorral számoltam ki most a pontjaimat a felvi.hu-n, egy társadalomtudományi szakra jelentkezek, és érettségi pontként a legjobb jegyek az emelt angol érettségim, és a magyar érettségim.


A többletpontoknál odaraktam, hogy van angolból felsőfokúm, spanyolból pedig középfokú nyelvvizsgám. De a kalkulátor azt irja, hogy az emelt érettségire kapok pontot meg a spanyol középre, az angol felsőt nem számolják bele


Ez meghogy lehet, hogy a kettő közül azt számolják a többletpontnál, amiért kevesbeb pontot kapok... ?


2018. dec. 21. 05:50
 1/6 A kérdező kommentje:

Na most utánanéztem és elvileg a felsőfokúért csak 40 többletpont jár?


Valaki magyarázza már el nekem, hogy hogy járhat kevesebb pont felsőfokú nyelvvizsgáért mint egy emelt érettségiért?


Tehát teljesne feleslegesen tettem le az angol felsőfokút, nem is számitják bele.. most komolyan mondom eldobom az agyamat. Ki az aki ezt kitalálta?!

2018. dec. 21. 05:57
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az emeltért +50 pont jár míg a felsőfokúért csak +40. Ez évek óta így van kár ezen idegeskedned. A kalkulátor a számodra legkedvezőbb esetet számolja elvileg.
2018. dec. 21. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert nyilván jobb így a pontszámod, azért. Ha más tárgyat számolna, ff angollal, kevesebb lenne.
2018. dec. 21. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%

Azert ajanlanam, hogy a szabalyokat olvasgasd el, mert úgy veszem észre, hogy vannak hianyossagok.


www.oktatas.hu

2018. dec. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
43%

Tehát teljesne feleslegesen tettem le az angol felsőfokút, nem is számitják bele.. most komolyan mondom eldobom az agyamat <<< Ne legyél korlátolt. Attól, hogy a felvételinél nem számít, még egy önéletrajzban igenis jól mutat,és lehet vele imponálni a munkáltatónak.

Másrészt meg ez régóta így van, miért nem olvastál utána?!

2018. dec. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Leérettségiztél màr vagy csak saccra beírtál százalékokat?
2018. dec. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!