Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felsőoktatási szakképzés...

Felsőoktatási szakképzés miatt megéri felköltözni Pestre? (Utánna mennék alapképzésre is)

Figyelt kérdés
Félek, hogy nem úgy jönnek össze a pontjaim és b tervnek a felsőoktatási szakképzésen gondolkozom, mert az elvileg ingyenes, plusz utánna beszámolják a kreditek 75%-át is ha ugyan azon a szakon folytatom.

2018. dec. 25. 20:10
 1/10 anonim válasza:
Mikyen szak ez pontosan?
2018. dec. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pénzügy-számvitel szak vagy gazdálkodás és menedzsment lenne.
2018. dec. 26. 10:47
 3/10 anonim válasza:
Én személy szerint nem látom semmi értelmét a foszk utána bsc-nek. Ha nem is egy itezmenybe akarod a kettőt akkor lehet a krediteket se szamoljak el úgy. Ha jol számolok a kettő együtt 2+3,5 év. Inkabb halassz egy evet ha nincs meg a pont es erettsegizz ujra vagy nyelvvizsga és egyből bsc. Ha keptelen vagy ugy is elerni a pontokat a bsc-re akkor felesleges eleve egyetemre menned, mert ott minden vizsgaidoszak nehezebb mint egy komplett érettségi. Persze egy normális tudást követelő egyetemnél. Hallottam olyat is hogy valaki elvegezte a foszkot es utana megvaltozott teljesen a szak mintatanterve es alig tudott valamit beszamitani... Semmive nem lett elorebb sot..
2018. dec. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ugyan abban az intézményben szeretném, azért akarok felköltözni Pestre vagy Szegedre, hogy ott legyen meg a foszk az alap szak miatt, hogy több közös kreditet tudjak elfogadtatni.



Megvannak a pontjaim, tavaly is bekerültem, de nem oda ahova szerettem volna. Idén újraérettségizek, de mivel nincs pénzem magántanárra, ezért kicsit tartok, hogy nem lesz olyan amilyenre számítok, ezért kell egy b terv, ami ez lenne. Meg nem beszélve arról, hogy így is úgy is foszk-ra mennék, mert 4 félév árát megspórolnám. Meg mellette dolgoznék minden féleképp és a foszk meg lehet kicsivel könnyebb lesz, mint az alapszak amivel még energiát is spórolok. Nem vagyok akkora stréber, hogy 430 pontokat elérjek, meg nem elit gimibe jártam, hogy meglett volna rá a lehetőségem arra hogy a tanáraim felkészítsenek emelt szinten. Ja meg 2 éves intenzív érettségit végeztem, aminek az egyik évében nem is tanítottak semmit kb. Na mind1. :D Remélem érted.

2018. dec. 27. 03:25
 5/10 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy most nyelviskolába járok, hogy meglegyen a nyelvvizsga is pluszpontnak, plusz újra érettségizem matekból meg angolból, meg szerintem közgazdaságit is csinálok, mert ahogy nézegettem elég könnyű dolgok vannak benne és simán menne, ha egy kicsit rágyúrok.
2018. dec. 27. 03:34
 6/10 anonim válasza:
Ebben a helyzetben már érthetőbb a foszk. De hidd el hogy semmivel nem könnyebb mint a bsc sőt... Nehezebb mert össze volt sűrítve több targy a 2 évbe. Én jartam fél évet foszkra de ott hagytam, most bscn vagyok es sokkal konnyebbnek érzem.
2018. dec. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
De ha mellette dolgoznal akkor nem mindegy hogy fizetős bsc mellett dolgoznal foszk helyett? Ezt nem igazan ertem.
2018. dec. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem mind1, mert foszk-nál nem kell kifizetnem 200 ezer forintot félévente. Így több időt tudok a tanulásra fordítani. Tudom, hogy van diákhitel is, de ha már adott a lehetőség, hogy foszk által ingyen is tanulhassak, akkor miért ne. Te milyen szakon tanulsz?? Gondolom nem gazdaságin hanem valamilyen humán szakon. Vagy tévedek??
2018. dec. 28. 05:49
 9/10 anonim válasza:
Tévedsz :D GTK-n vagyok
2018. dec. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nekem mindenesetre nincsenek jo tapasztalataim a foszkrol, viszont en el tudtam erni az allami bsc ponthatarat is szoval kicsit mas a helyzet nalam.
2018. dec. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!