Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit csináljak, ha nem tudok...

Mit csináljak, ha nem tudok tanulni?

Figyelt kérdés
Januári záróvizsgára kellene készülnöm, de képtelen vagyok koncentrálni, nem bírom megérteni vagy megjegyezni amit olvasok és egyébként sem bírok figyelni a tananyagra, mindig máshol járnak a gondolataim. A tanulnivaló is olyan összefüggéstelen, hiába keresek hozzá szakirodalmat, találok 3 könyvet/jegyzetet és mindegyikben teljesen máshogy írják le az adott jelenséget, az egész nagyon ellentmondásos (mérnöki szak).
2018. dec. 28. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
Hagyd a fenébe! Menj el sétálni, aztán év elején jelentkezz valamelyik gyárba operátornak! Már ha szükséged van pénzre. Ha nincs, akkor csak sétálgass!
2018. dec. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
14%
Nem kell ezen aggódni. Törődj bele, hogy nem megy, megbuksz és ennyi. Megy az élet tovább!
2018. dec. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
40%

Találkozz egy csoporttársaddal, együtt álljatok neki.

A tananyagban a megértésre koncentrálj.

Amint elolvastál egy fejezetet/oldalt/leírást, próbáld meg felidézni, mit olvastál, ha nem emlékszel, próbáld újraolvasni. Bontsd szét a tanult anyagot elemeire, hogy biztosan felfogd miről van szó.

Otthon ne tanulj, menj be egy könyvtárba, a városba.

Vigyél magaddal vizet és M&Ms-t, folyton igyál, kajálj közben. Néha menj ki kávézni, cigizni.

Használd a Pomodoro timert:

http://www.youtube.com/watch?v=1znjHDiqBk8

Közben hallgass zenét, szöveg nélkül: (én ezt szoktam)

http://www.youtube.com/watch?v=7LjYv_DMF-k

Ha végeztél jutalmazd meg magad, lazíts otthon.

2018. dec. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

1. Csinálj egy jó beosztást, amiben legyen pihenés is!

2. Ha most nagyon el vagy kenődve, ma (esetleg holnap is) pihenj!

3. Szorítsd össze a fogad, már nincs sok hátra! Különben is, biztosan egy csomó mindent tudsz már!

2018. dec. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem akarom most már elengedni, akkor mindegy lett volna, ha hagyok meg tárgyakat vagy a szakdolgozatot nyárig.

És csináltam beosztást, már elkezdtem kb 3 hete tanulni, de nagyon nehezen megy, nincs normális anyag a tételekhez, nagyon összefüggéstelen, átláthatatlan és csapongó mindegyik, szinte belezavarodik az ember.

2018. dec. 28. 13:32
 6/7 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban!
2018. dec. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Esetleg akik ezt már tanulták előtted kérhetnél tőlük is segítséget.
2018. dec. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!