Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehet valakiből rendőr?

Mm001 kérdése:

Hogyan lehet valakiből rendőr?

Figyelt kérdés

Sziasztok, elolvastam már jó pár kérdést ezzel kapcsolatban, de ezek elég régiek, meg nem is valami részletdúsak.


Az én történetem annyi, hogy jelenleg egy informatika szakon tanulok, a következő tanévben fogok érettségizni.


Annyira rájöttem hogy érettségi után el kellene mennem valami rendőr szakgimnázium(régen szakközépiskola) dologba, aztán 2 évig ott tanulni.


Annyi kérdésem lenne, hogy ott hogy megy a tanítás? Azt gondolom hogy rengeteg elmélet van, meg egy csomó tesi, de ezek mellett van még valami? Gondolok magyarra, törire stb... Meg mennyire tanítanak meg minket harcolni? Esetleg van-e valami kötelező küzdősport vagy krav maga?



2018. dec. 30. 01:02
 1/10 anonim válasza:
Érettségi útán el kell menni rendészetire
2018. dec. 30. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

"Annyira rájöttem hogy érettségi után el kellene mennem valami rendőr szakgimnázium(régen szakközépiskola) dologba, aztán 2 évig ott tanulni."


Ennyit eddig is tudtam, ha elolvastad volna

2018. dec. 30. 01:19
 3/10 anonim válasza:
76%
Mindenki annak születik!
2018. dec. 30. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Persze, csak van aki tovább tanul, valami hasznosat nem tudsz mondani? :)
2018. dec. 30. 01:28
 5/10 anonim válasza:
100%
Jól átgondoltad? Rendőrnek kevés élete van. Sok túlóra, kirendelnek minden felé, határra is.
2018. dec. 30. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Átgondolni akkor fogom a dolgokat, amikor kitöltöm a jelentkezési lapomat, addig bővítem a tudásom, meg mérlegelek. Igazából nem vonz az informatika, vannak ilyen vakmerő elképzeléseim hogy kutyatenyésztő leszek, de valami reálisabbra is kéne gondolni, rendőrnek nem monoton a munkálya, szerintem jobban élvezném az utcai szaladgálást mint az irodát, persze nem akarok 65 éves koromig uzsonnapénzért dolgozni, szóval másznám a létrát
2018. dec. 30. 01:47
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia.


Gondolom az megvan hogy jelentkezési lap beküldése,fizikai felvételi,orvosi alkalmassági


felvesznek és szept 1 beköltözés 1 hónap kötelező bent lakás ilyenkor minden reggel tesi(kis futás meg pár fekvő támasz bohockodás az egész).


1 hónap után az marad kolis aki akar.


Az órák

A Angol,informatika órád van ami "sima" óra a Többi közrendvédelem,büntetőjog,alaki,intézkedés módszertan stb stb megnem mondom neked mindet.

45 perc egy óra úgyan ugy(általába dupla óra)


2 évig kell ott tanulni viszont 99%-ban 1. év végén felavatnak és próbaidős őrmester leszel.

Ezt azt jelenti lőfegyver viselésre jogosult de önálló intézkedésre nem jogosult leszel.Mindig kell egy idősebb rendőr melléd(mentor)


A suliban első 1 hónapba heti 6 tesi utána heti 4 tesi

Tanár függö mennyire húzos


A miskolci suliról tudok beszélni neked ott K1,Judo oktatás van eléggé meglehet tanulni akit érdekel és szereti.Általába fél 4ig kell a suliba lenni.


Ha valamit hülyén írtam vagy nem tértem ki rá kérdezz nyugodtan.(2. éves vagyok)

2018. dec. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Húha, előszöris köszi a választ, igazából nem nagyon tudom hogy van-e még kérdésem, elég szépen kifejtettél mindent.


Nagy csodákat nem várok a kolitól, gondolom 2-3-4 emberes szobák vannak.

Talán még az erőnléti felvételivel kapcsolatban lenne kérdésem. Annyit tudok hogy elvileg van 6 fajta gyakorlat, abból 1 kötelező(2km futás) 4 választható. Viszont nem igen találtam konkrétumokat. Nem írják mennyi fekvőtámasz lenne az ideális, hanem csak azt hogy 30mp alatt kell letolni annyit amennyit tud az ember, futásra se írnak semmit, se az ingára se a 2kmesre. Arról tudnál mesélni hogy mennyiket szoktak elérni az emberek gyakorlatokon, vagy milyen gyorsan csinálják, így lenne egy kis fogalmam arról hogy mekkora fizikum kell a felvételihez

2018. dec. 30. 11:47
 9/10 anonim ***** válasza:

Két kolija van a sulinak


Stromfeld laktanya

Petőfi koli


a Stromiba csak fiúk és 2 ágyas szobák

a Petőfibe 3-4 ágyas szobák és ott előfordulnak fiú szobák is.


[link]



Tessék itt van a táblázat hogy mihez mennyi kell

2018. dec. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Ezek nem is néznek ki annyira vészesnek, csak a helyből távolra, de azt amúgyis kihagynám. Köszi a segítséget c:
2018. dec. 31. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!