Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miskolci Egyetem Gépészmérnöki...

Krómgyűrű kérdése:

Miskolci Egyetem Gépészmérnöki kar?

Figyelt kérdés
Kérdésem azokhoz irányul, akik erre a karra járnak/jártak. Milyen nehéz ide bekerülni? És persze milyen tapasztalatotok van? Hány félévet kell maradni, és meddig állami finanszírozású?

2018. dec. 30. 12:19
 1/10 nemaRendőrség ***** válasza:

Nagyon könnyű bekerülni, nehéz bentmaradni(vagy legalábbis nem sok sok évig bentmaradni).


Én szeretem, rugalmas poén kar


Annyit kell maradni amég a képzés tart, ez általában 6-7 félév. Az hogy mennyit csúszol rajtad múlik. Állami 12 félévig tart, ha minden évben legalább 36 kreditet össze tudsz szedni

2018. dec. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Láttam egy egyetemistát buszon, aki gépész kari szalagot hordott. Azon 2016-2019 szerepelt ha jól rémlik. Létezik ilyen?


Apropó kredit. Nekem ez új. Ez hogy működik? Gondolom vizsgákkal lehet szerezni? Milyen gyakran vannak zh-k?

2018. dec. 30. 14:56
 3/10 anonim ***** válasza:

2016 szeptemberben kezdte az egyetemet és 7 féléves képzési idővel számolva 2019-ben is végezhet akár, decemberi záróvizsga esetén.

De amúgy nem sokan szoktak 7 félév alatt végezni. Nekem volt gépész szakos szobatársam, nem ment neki rosszul, pedig nem tanult sokat. Majdnem mindegyik tárgy sikerült neki az első évben, viszont olyanból bukott, ami épülős tárgy és kapásból csúszott 1 évet.


A krediteket tárgyak teljesítésével lehet megszerezni. Mondjuk lesz neked Fizika I 4 kreditért. Ekkor be kell járnod minden hétre 2 órás gyakorlatra, ahol számolási példák megoldása zajlik, esetleg konkrét mérést végeztek el. A gyakorlatvezető zárthelyiket írathat a számolási feladatokból és jegyzőkönyvet kérhet a labormérésekből. Azt hiszem 3 hiányzás a megengedett gyakorlatokról, de laborról nem lehet hiányozni sem vagy pótolni kell valamikor, ha nem mentél. Ha sikerült mindegyik zh-d (legalább 50%) és elfogadták a jegyzőkönyveket, akkor a gyakorlatvezető aláírást ad neked, ami azt jelenti, hogy mehetsz vizsgázni.

A vizsga pedig az előadás anyagához kapcsolódik, ugyanis a heti 2 óra gyakorlat mellett heti 2 óra előadás is van, amit egy nagyobb koponya tart általában és kevésbé gyakorlatias, inkább elméleti dolgokat, tételeket, definíciókat, képleteket stb adnak le. Az előadásra nem kötelező minden héten menni, van aki nem ír névsort sem, hogy kik jelentek meg. A vizsga pedig lehet szóbeli vagy írásbeli. Na erre kapod a végleges jegyet, ha már eléred a kettest a vizsgán, akkor megkapod a 4 kreditet.

2018. dec. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Huh. Elég nehéznek hangzik. Érettségi előtt állok, és továbbtanulás szempontjából néztem ki a gépészeti kart. Matekból és fizikából 3-as vagyok, viszont nagyon érdekelnek a gépek, motorok és azok működése. Van egy kevés tapasztalatom is szerelésből.

Milyen időközönte vannak vizsgák és zh-k?

2018. dec. 30. 18:49
 5/10 anonim ***** válasza:

Az őszi félévben például szeptembertől decemberig tart a szorgalmi időszak, ekkor tartják az gyakorlati órákat és előadásokat, valamint a szorgalmi időszak végéig (decemberig) kell megszerezni az aláírásokat a zárthelyik teljesítésével, jegyzőkönyvek és beadandók leadásával.

Az nagyon változó, hogy mennyi zh-t kell írni, nekünk volt olyan tárgy, hogy csak a szorgalmi időszak végén írtunk egy zárthelyit. De vannak olyan tárgyak, hogy akár 3-4 zárthelyit is íratnak szeptembertől decemberig. Aztán mellette 2 hetente jegyzőkönyvet kell leadni és a szorgalmi időszak végéig valami nagyobb terjedelmű beadandót (pl.: komplexebb számolási feladat megoldása). És azzal számolj, hogy félévente kb. 8-10 tárgyat azért fel kell venni a mintatanterv szerint. Tehát még ha csak egy zárthelyit íratnak minden tárgyból, az akkor is 8-10 zárthelyit jelent a szorgalmi időszak végén és kb 2 hét alatt kell megírni mindet. Ha meg íratnak félév közben is, akkor még több zárthelyi nyílván...a jegyzőkönyvek, plusz feladatok pedig ebben nincsenek is benne.

A vizsgaidőszak pedig a szorgalmi időszak után következik, januárban szokott lenni a téli vizsgaidőszak, ez csak néhány hét és akkor mehetsz vizsgázni, ha megszerezted az aláírást az adott tárgyhoz. A vizsgán pedig az előadások anyagából kérdeznek többnyire. Ha jól beosztod, akkor hetente 1-2 vizsga.

2018. dec. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 xpeterx1995x ***** válasza:

Bekerülni nem nehéz, sőt...Egy közepes érettségivel is belehet kerülni, mivel alap ponthatár van. (280, azthiszem idén már)

Én 3.éves gépészmérnök hallgató vagyok, amint mondták előttem is könnyű csúszni, de nem is kell megszakadni, ha van egy kis eszed, meg ambíciód meg egy kis szerencséd nem kell 5-ös érettségi ahhoz, hogy időbe végez, vagy belátható időn...

Amúgy a gépész kar elég össze van kovácsolva, szóval a közösségi élet nagyon jó és sokat tud lendíteni a tanulásodba is. (jegyzetek, korábbi zh-k)

ZH-ról meg nekem 2-nél több nem volt semmiből...Kb 5-6. hétre van berakva minden illet 10-13-ig+ a póthét :)

2019. jan. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 xpeterx1995x ***** válasza:
Annyit hozzátennék tantárgyból 2-nél több és nem összesen...Bár hozzáteszem én mintatanterv szerint haladok, de mellette azért élek minden héten szóval nehéznek nehéz, de ha okosan csinálod meg oda figyelsz amikor kell az a 2-3 hét akkor igazából nem szívatod meg magad és nem válik annyira nehézzé se az Egyetem.
2019. jan. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Annyi bajom van, hogy nem vagyok egy zseni se matekból se fizikából. 3-as vagyok belőle. Inkább a gyakorlati részekhez vagyok nagyon érdekelt, van is tapasztalatom.
2019. jan. 9. 19:41
 9/10 anonim ***** válasza:
Hármas matek-fizikával nagyon nagy kihívás műszaki egyetemre menni, és azzal is számolj, hogy amit tanulsz majd, az nagy többségében elmélet lesz, nem műhelyben végzett munka. Az íróasztal fölött vagy számítógép előtt fogsz ülni és számításokat végezni, műszaki rajzokat rajzolni és könyvek tartalmát, matematikai és fizikai képleteket memorizálni a vizsgák és zárthelyik előtt. S végzés után is hasonló munka vár rád, nem szerelni fogsz. Ha csak a gyakorlati műhelymunka érdekel, szerintem menj inkább gépésztechnikusnak.
2019. jan. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom még aktuális e

Bekerülni kb akárki betud, alacsony a ponthatár

Viszont a képzés elég nagy szívás, rengeteget kell tanulni

Én amúgy nem gépész vagyok, de van jópár ismerősöm aki ezt végzi

Le lehet tudni 7 félév alatt is igazából, de ezt kampányszerű tanulással lehetetlen, folyamatosan tanulni kell a tanév minden napján, erre meg sokan nem képesek

Aki azért bulizgatni is eljárt mellette meg élvezte az életet 5-6 év alatt csinálta meg

2019. ápr. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!