Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Károli vagy Pázmány (szabadböl...

Károli vagy Pázmány (szabadbölcsészet - média)?

Figyelt kérdés
Az összes "a (szabad)bölcsészettel nem mész semmire, mert büfészak" kommentet elolvastam már, csupán annyi érdekelne, melyik egyetemet ajánljátok jobban. Továbbá, ha esetleg valamelyik egyetemen tanuló is ide talál, feltehetnék még pár kérdést a szakkal kapcsolatban? :) Köszönöm!

2018. dec. 30. 17:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha ez érdekel, szerintem kezdj bele nyugodtan, csak mindig keress gyakorlati helyet, amivel később megkönnyíted a helyzeted!


Attól függ szerintem, hogy elméleti vagy gyakorlati(bb) képzést szeretnél.

A média elég sokrétű, vannak akik kutatják, meg vannak akik a mindennapi munkában vesznek részt.

Viszont szerintem ha nem kutatni szeretnél, akkor próbálj meg olyan művészeti egyetemre jelentkezni, ahol ilyen szakembereket képeznek:

METU/SZFE(Színház- és Filmművészeti Egyetem) - televíziós műsorkészítő

De van média design szak is ( ami elég érdekes :D )

Kameraman, fotográfia szakok.


Amire jó lesz neked ez a végzettség az újságírás, kiadóknál lektor ( bár ahhoz inkább magyar alapszak, hogy ismerd és használd helyesen az anyanyelved ).


Szerintem ha jól csinálod akkor nem leszel munka nélkül, csak döntsd el még tudod hogy milyen iránya érdekel a médiának :)

2018. dec. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A magyaros része jól hangzik, mert alapjában véve humán vagyok, szeretem a verseket, színházat. Azért érdekelne ez a média dolog, mert olvastam egy szakleírásban, hogy ezzel sokféle kommunikációs irányba lehet menni, többek közt rendezvényszervezni vagy akár tárlatvezetni is. A kommunikációs iránnyal tényleg lehetséges ez? :)
2019. jan. 1. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!