Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Budapesti Fazekas Mihály...

A Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium szóbelijéről emlékszik valaki konkrét kérdésekre? (Természettudományi és társadalomtudományi tagozat. ) Nagy segítség lenne!

Figyelt kérdés

2019. jan. 3. 00:13
 1/2 anonim válasza:

Én most vagyok társadalomtudományin végzős, úgyhogy már kicsit rég volt, de ezekre emlékszem:


Magyaron a tétel amit húztam, az "barátság a könyvekben" néven futott.

Mateknál nem emlékszem, az első feladat mindenkinek könnyű volt, a másodikat meg nem tudtam, de a tanár megoldotta nekem kb. az egészet, úgyhogy mázlim volt.

Angolon meg kötetlen beszélgetés volt a tanárral, családról és hobbikról.


Ha van sok okleveled vidd, én odaadtam nekik egy hatalmas kupacot, oda meg vissza voltak tőle :D


Hajrá

2019. jan. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia!

Nem tudom, voltal-e mar szobelizni, de azert leirom, hatha segitek valakinek.

Eloszor is, nyugi. Nem lesz semmi gaz, nagyon sok idod lesz, nem kell majd sietni, nyugodtam gondolkozhatsz. Senki sem fog surgetni, dolgozd ki szepen a feladatokat.

Humán:

Eloszor is, bemesz a konyvtarba (altalaban ott tartjak), ott szepen koszonsz mindenkinek, kedvesek es baratsagosak lesznek. Jobbra es balra 2-2 padsor, ott kidolgozo gyerekek fognak ulni, neked valahova le kell raknod a cuccod, te valasztasz. Azutan odamesz a matek es magyar tanarhoz, huzoo egy-egy tetelt, adnak hozza kidolgozos lapot, es kidolgozod. Ne siesd el, ELLENORIZZ mindenkeppen.

Konkret feladatok:

Magyar: Hogyan jelenik meg a kaland, a hosiesseg es a probatetel motivuma Fazakas M.- Ludas Matyi cimu muveben VAGY egy altalad olvasott/szabadon valasztott muben?

Egyik ismerosom magyarja: Elemezd a Toldyt, vagy a Janis vitezt muneme, rime, tartalma szerint!

Egy masik ismerosom magyarja:

Elemezd az alabbi szoveget/verset a megadott szempontok szerint: rimkeplet, verseles, munem, mufaj!

Matek:

(Ket feladat lesz, de egyszer huzol)

a,

Gondoltam egy szamra. Megnoveltem 20%-kal, majd az eredeti szam ketszeresenel 20-szal kisebb szamot kaptam. Melyik szamra gondoltam?

b,

Van ket parhuzamos egyenesunk. Az egyiken 10, a masikon 8 pont talalhato. Hany olyan haromszog van, amelyet ezek a pontok hataroznak meg?


Nyugi, menni fog, akarki is vagy.

A tetelek elmondasa utan beszelgetni fogsz az ofoddel, aki nagyon kedves lesz, tuti.

Lejjebb leirom a termeszettudomanyit is.

Sok sikert!

2019. márc. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!