Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet még esélyem a kémia és...

Lehet még esélyem a kémia és biológia emelt szintű érettségire? A többi lent.

Figyelt kérdés
Most vagyok 10. egy nagyon erős szakgimnáziumban, de baj az, hogy az adott iskolám legfőképpen németre, angolra, és az osztrák gazdasági tárgyakra fókuszál. Kémiából és biológiából nincs semennyi óra se. Meg aztán labor órák is kellenek gondolom,és azt hol lehet megcsinálni? Én 2021 májusában érettségiznék. Addig ez teljesíthető nulláról 80%-90%-os emeltig? Ha igen, napi hány óra tanulással? Melyik könyvekből? A válaszokat előre is köszönöm :)

2019. jan. 4. 17:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Azt hittem, idén mész, és akkor is azt mondtam volna, hogy igen:D (bár akkor már az utolsó pillanat lett volna és kiemelkedő erőfeszítést igényelt volna)


Az oktatas.hu-ról töltsd le a követelményrendszert, és aszerint haladj. A mozaikos könyveket ajánlja a legtöbb tanár (biológiából a 3 évfolyamos könyv, kémiából a 11-12-es előkészítő kötet), de emellé a Villányi-féle előkészítő is nagyon hasznos + persze az összes eddigi feladatsor.


És ne bánd a nyelveket, a gimiben az a legfontosabb, jól fog az jönni még, a bioszt meg a kémiát meg tudod tanulni. Utolsó évben esetleg járj előkészítőre vagy magántanárhoz + olyan helyre, ahol megcsinálhatod az elvégzendő kémiai kísérleteket

2019. jan. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bizony, az előző tökéletesen leírta.

Bioszból szerintem nem feltétlen szükséges magántanár az elején, mert szorgalommal a könyvek és követelményrendszer alapján magadtól is menni fog. Kémiából esetleg a számolásokhoz kellhet.

Laboros rész a biosznál nincsen, kémiából pedig az elte indít elég gyakran párezer forintért 2 alkalmas tanfolyamot, ahol az összes kísérletről kapsz leírást és el is végezheted. De ez is ráér az érettségi előtti pár hónapig, hogy friss legyen az élmény.

2019. jan. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!