Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt kémia érettségi nélkül...

Emelt kémia érettségi nélkül mennyire lehet bírni az orvosit?

Figyelt kérdés
Még csak 10.-es vagyok, de biztosan tudom, hogy orvosi egyetemre szeretnék menni. Természettudomány szakon vagyok a gimiben, szóval aránylag többet foglalkozom a szükséges tantárgyakkal. Ellenben fizikából sokkal jobb vagyok, mint kémiából és meg szeretném tudni, hogy tapasztalatotok szerint (remélem van ilyen) az orvosi emelt fizikával (és nyilván emelt biosszal) nehezebb, mint emelt kémiával. Azért választanám inkább a fizikát faktnak biosz mellé, mert így a szükséges pontok valószínűbben lesznek meg szerintem.

2018. okt. 15. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Ha tanulod mellette a kémiát is, és pl nyáron még az orvosi előtt átnézed, akkor nem lesz baj. De érdemesebb lenne ráfeküdni a kémiára, van még időd felkészülni. Lehet, hogy ugyanolyan szintre is fel tudsz jönni. 2 év az nagyon sok.
2018. okt. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Határozottan nehezebb. Nem túl sok fizikás tárgy van orvosin a kémiáshoz képest.
2018. okt. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Én eü szakközépből végeztem el fizika érettségivel, csúszás nélkül (pedig akkor még ha valami nem volt meg, tuti csúsztál, nem kredites rendszerben végeztem). Két évig tanultam csak kémiát a középiskolában, szakközepes szinten...
2018. okt. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Nekem még nem kellett kettő, csak egy emelt, így fizikából csak közepeztem. A kémia sosem ment, bár ennek leginkább az érdeklődés hiánya és a rossz tanárok voltak az okai, alapvetően szerintem nem a képességeimmel volt probléma. Mivel kémiából a faktos tanár sem volt valami ász, a fizikatanár viszont rendkívül jó volt, így úgy voltam vele, az első a bekerülés, aztán majd lesz valami.

Tény, hogy több energiát kellett belefektetnem a kémia tanulásba, mint annak, aki abból érettségizett, de azért simán megoldottam. Néha bizony elő kellett venni a középsulis anyagot, de végül négyesre vizsgáztam, biokémiából meg már ötösre.

2018. okt. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Sokat segítettek.
2018. okt. 16. 05:54
 6/7 anonim ***** válasza:
84%
Ha biztosan tudod, hogy az orvosira mész, akkor elsőként a bekerülés legyen a célod. Ha ez szerinted fizikával könnyebb neked, akkor érettségizz abból. Aztán akár az érettségi utáni nyáron, akár már előtte tanulod a kémiát is, és úgy az egyetem sem lesz olyan nehéz, mintha kémia nélkül mennél neki.
2018. okt. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Orvosin az emelt kémia fontosabb is, mint az emelt biosz, tekintve, hogy utóbbinak csak egy része foglalkozik embertannal, amit meg az érettségiben kérdeznek, az meg röhejesen minimálisan elenyésző rész.
2019. jún. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!