Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Anglisztika BA-ról lehetséges...

Anglisztika BA-ról lehetséges az egyszakos, két féléves tanári mesterképzésre jelentkezni, vagy egy másik MA diploma is szükséges hozzá?

Figyelt kérdés

Hallottam ilyet is, olyat is.

SZTE vagy ELTE.


2019. jan. 4. 18:44
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

Már nem lehet egyszakos tanárnak tanulni. (én is azt hittem hogy lehet, mert még ez van fent az egyetemi honlapokon).

Viszont úgy hallottam, hogyha elvégzed az MA-t, utána talán van vmi képzés....de olyat is mondott egyik egyetemi tanárom, hogy csak úgy lehet, ha jelentkezel újra kétszakos tanárira,és annyival könnyebb lesz hogy néhány tárgyat el tudsz ismertetni...

2019. jan. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez mikortól van így? :O

Felvin néztem, 2019 szeptemberben induló képzéseknél még fel van tüntetve, mindkét egyetemen

2019. jan. 4. 21:06
 3/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy csak az anglisztika MA után mehetsz a tanári MA-ra.
2019. jan. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, a tanáraim mondták az egyetemen. :/
2019. jan. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jól mondják, Anglisztika MA után mehetsz tanárira.
2019. jan. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Esetleg másik MA szakról (fordító-tolmácsolás) lehetséges, vagy feltétlen anglisztika MA kell hozzá?

2019. jan. 7. 11:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Anglisztika BA + MA + tanári mesterszak, a fordítói lehet nem lesz jó, de kérdezz rá szerintem :/ (És oda nagyon keveset vesznek fel, mert hatalmas túljelentkezés van, pláne, ha angol az egyik nyelvpárod. A fordítók/tolmácsok nagy része élt kint x évig, félig angol stb...)
2019. jan. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!