Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kinek mit jelent a bufeszak?...

Kinek mit jelent a bufeszak? Nem ertem ezt a kifejezest.

Figyelt kérdés
A konnyu szakok a bufeszakok, vagy amiket az emberek azert vegeznek el csak, h legyen vmi papirjuk? /szerintem a ketto nem mindig ugyanaz/
2010. jún. 28. 22:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt jelenti,ahol nem kell annyit tanulni, mint például egy gazdasági szakon...nekem egyértelműen ilyen az andragógia, persze kell tanulni, nem ezt mondom, de könnyűek a tantárgyak a többihez képest.De mkinek mást jelent:) Egyik ismerősöm azért ment erre a szakra, mert nem tudja még mi akar lenni és ez olyan "általános"
2010. jún. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az utóbbi,

Bár mivel könyvtár-büfé szaknak hívják jelentheti másoknak azt is, hogy elég ha a büfébe meg a könyvtárba jársz (nem olvasni) úgy is elvégzed.

2010. jún. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%
Ez hülyeség első válaszoló már bocs. Kinek mi a könnyű/nehéz. Nem mindenkinek ugyan az az érdeklődési köre, adottsága. Kinek a gazdaság kinek meg más a nehéz.
2010. jún. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

hát szerintem az a büfészak, amiből nagyon sok embert képeznek, és nincs rá igény

és ebből adódik h diplomásan a mekiben köt ki

2010. jún. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

22:30

Így van, plusz a főleg humán tárgyakkal foglalkozókat szokták még büfészaknak hívni!

És vannak olyan szakok, ahol a gyengébb képességűek sem izzadnak vért, az andragógia pont ilyen!

2010. jún. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

22.29, nem értek egyet abban, hogy egy szak nehézsége nem lenne mérhető objektíven.

Ha egyik szakon meg kell tanulni egy x oldalas törvényrészletet szó szerint plusz további y jogszabályt pontosan, másik szakon pedig egy lepkefing tankönyvet kell nagyjából elsajátítani és mellesleg át lehet bukdácsolni annak a méglepkefingabb kivonatából is, akkor egyik igenis objektíve könnyebb.

Az, hogy valakinek nincs annyi esze, hogy a képességének megfelelő szakot válasszon, az már más tészta.


Én a büfészakot úgy értelmezem, hogy olyan szak, ami viszonylag könnyen elvégezhető (és nem azért mert reál vagy humán és fujjogunk egymásra h milyen béna a másik, hanem) mert pl kevés tárgy van, kevés órára kell bejárni, rövid a tananyag, nem kell annyira pontosan tudni, könnyen megjegyzehető, nincsenek szigorlatok, vannak megajánlott jegyek, beadandó dolgozatok, stb)

2010. jún. 29. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Így van, ahogy előttem írják!Akkor is van olyan szak, amit könnyen el lehet végezni, adottság nélkül és nehezen helyezkedsz el vele(bár már mivel nem)

vmiből igenis nagyon sokat kell tanulni, vmiből meg nem

2010. jún. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszi, nagyjabol be tudom tajolni, mik a bufeszakok...legalabbis, ami nekem annak tunik...masnak meg lehet mas szakok tunnek annak...:-)
2010. jún. 29. 12:35
 9/9 anonim ***** válasza:
54%

22:29 vok.

Én komm médiás vok, és arra is azt mondják, hogy büfé szak. Kikérem magamnak. Nekem például 5 szigorlatom van, egyetlen egy megajánlott jegyem sem volt, ja bocs, hazudok, előre hozott vizsgát csináltunk az egyik tárgyból és a zh jegy adta a megajánlott jegyet. nem csak az, hogy bejárok órára. Szinte minden tárgyból legalább 2 bazi nagy könyvet kellett bevágni, nem ilyen kis "lepkefingnyit". 21 tárgyam volt a kötelezően felvehető egy félévben. +ehhez jöttek a választottak. 4,7 lettem, de nagyon sokan a csoport körülbelül 90%-a legalább egy tárgyat nem tudott teljesíteni. A ponthatár is nagyon magas, 407 pont volt. Na akkor miért is büfé szak a komm média? A nehézségbél meg nem arra gondoltam ahogy te értelmezed. Hanem arra, hogy mást kell megtanulnia egy orvostan hallgatónak pl mint mondjuk nekem, de kamera előtt sem olyan könnyű állni, és megszólalni, értelmesen. minden témához hozzá kell tudni szólni. igazán nem könnyű. de kinek mi az adottsága. én úgy vagyok vele, amihez adottságod van, az könnyű. Amihez nincs, az meg nehéz. Mind kettőt meg lehet csinálni,de nem mindegy hogyan.

2010. jún. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!