Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van olyan aki 2019-ben a...

Van olyan aki 2019-ben a SOTE-ra akar felvételizni és szívesen beszélgetne erről a témáról?

Figyelt kérdés
Vannak kétségeim és szívesen meghallgatnák másokat is, hogy hogy állnak az érettségi-egyetem témához :)

2019. jan. 5. 22:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
én már ott vagyok csak nem orvosi hanem gyógyszerész de mondhatod :D amiket tudok tanácsolni korábbi hibáimból a jelenedre/jövődre : emelt érettségiktől ne félj inkább hidd el hogy meg tudod csinálni ne kínlódj vele hogy majd jővőre meg majd később,szóval félelemből ne menj más szakra..én nem mertem megcsinálni a kémia emeltet csak később szóval volt kihagyásom.. meg egyebek és ahhoz képest az egyetemen jól megy pedig gyógyszerész szak.. meg tudsz tanulni bármit ha nem megy kérj segítséget. Mindenképp azt ajánlom,ha érdekel és tudnád szívvel lélekkel csinálni akkor küzdj és ne félj attól ki mit mond mert nem tudhatja senki előre hogyan fogod venni az elkövetkező akadályokat. Igen sokat kell ezen az egyetemen tanulni,de bele lehet jönni. Érdemes magad kipróbálni ha ezt szeretnéd csinálni szívvel-lélekkel :) de érdekelne mitől tartasz vagy mik a kétségeid?
2019. jan. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hát elsősorban az érettségitől... a bioszt mindig imádtam de nagyon sokáig utáltam a kémiát és most bevállaltam emeltre. nagyon jó kémia tanárom van (sajnos csak 11. óta) és előkészítőre is járok, de nagy hiányosságaim vannak ezért nehezen látom az összefüggéseket. Emiatt problémáim vannak a számolásokkal, még a középszintűekkel is, pedig fakton is meg előkészítőn is gyakoroljuk de sehogy nem megy. Emiatt felvetődik bennem a kérdés, ha már itt megakadok akkor hogy fog menni az egyetem? Úgy hallottam a SOTE-n sok a lenéző stréber, remélem nem igaz, mert akkor még beilleszkedni se lenne esélyem... kb ilyenek :D
2019. jan. 5. 22:29
 3/5 anonim ***** válasza:
a számolás gyakorlás kérdése, nem baj az ha nem megy profin az emberek többségének gyakorlásra van szüksége hozzá :) és tanulj rendesen,hogy az alapjaid meglegyenek -->fizika,kémia,biosz mert én azért egy két tárgynál vért izzadok főleg így a vizsgaidőszakban. Nehéz,de ki kell magad próbálni,ne add fel,ne félj feleslegesen hajrá!
2019. jan. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
ja plusz az utolsó mondatodra: igen vannak beképzelt stréberek,akik meg örülnek is ha neked nem sikerül valami,vagy direkt kicsesznek a másikkal,de vannak azért segítőkész normális emberek is,vannak nagyon lusták akik mindenbe beleszrnak,meg olyanok is akik mindenből ötösek.. erre amit tudok neked mondani,hogy itt válsz igazán felnőtté abból a szempontból hogy megtanulod más emberek lehúzó véleményét figyelmen kívül hagyni . Tudom úgy szól a mondás,hogy azt nézd ki mondja nem azt hogy mit. Viszont inkább vizsgáld meg hogy van értelme a kritizálásnak vagy csak beléd akart rúgni az adott ember... muszáj túllendülni ezeken sok vizsgáztató/gyakorlatvezető is szeret megalázni hallgatókat orvosin is hallottam ilyeneket néha szerencse kell néha pofára megy de a legjobb amikor rendesen készülsz és meg is van az eredménye :) akin látod,hogy csak bsztat azt hagyd figyelmen kívül ha pedig igaza van bármennyire kellemetlen fogadd meg a tanácsát,gondolkozz el azon amit mondott.
2019. jan. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én miota tudom, hogy orvos szeretnek lenni mas egyetemrol hallani se akartam csak a SOTE-rol.Nyilt napon is voltam es akkor nagyon nagyon tetszett elso latasra de nyilvan nem tukrozi,hogy milyenek a mindennapok. Viszont sokaktol hallom,hogy sajnos ott nem segitik ugy a hallgatok eletet,sok olyan hallgato is van aki nem erzi jol magat a tobbi tortetok miatt.Es mivel a Pecsre jarok nagyon dicserik az iskolat es ugy erzik,hogy ott segitokeszek mindenkivel lehet hogy vegulis az lesz az elso megjelolt.
2019. jan. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!