Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg sok a stréber a SOTE-n?

Tényleg sok a stréber a SOTE-n?

Figyelt kérdés
Azt mondják sok ott az olyan típusú ember akik lenéznek ha valami kevésbé megy neked és sokat nyaliznak. Ez így van? Milyen a hallgatói élet, ti szereztetek barátokat? SOTE-ra szeretnék bekerülni, néhány dologhoz vág az eszem, de közel nem vagyok stréber, és halálra idegesítenek. Néha csöndesebb vagyok, néha beszédesebb de a középsuliban nem volt túl sok barátom (szintén sok volt a lenéző stréber) és félek hogy itt sem találom majd meg a helyem. Van bármi esélyem normális barátokat találni?

2019. jan. 5. 21:35
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
ja és mi alapján osztanak be csoportba a gólyatáborban?
2019. jan. 5. 21:48
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
Be sem léptél a küszöbön... legalább azt várd meg az ítélkezéssel, hogy belépj oda!
2019. jan. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
tudom csak még el kell döntenem hogy a SOTE-t írjam be első helyre vagy ne :) még egyenlőre informálódok
2019. jan. 5. 22:05
 4/12 anonim ***** válasza:
69%

Sote gytk-n vagyok.

Szerintem amúgy eléggé évfolyamfüggő.

Először is, mindenképp menj gólyatáborba!! Egyáltalán nem durva, nem kényszerítenek rád semmit, cserébe szuper programok vannak az instruktorok által, és könnyen szerzel barátokat.

A mi évfolyamunkon határozottan sok a nem-stréber, sokan buknak is.

Orvosin is vannak jófej ismerőseim, akiknek ugyanúgy szenvedés a vizsgaidőszak, és ők is teljesen normális emberek. :D

De bárhova mész, bármelyik város egyetemére, mindig lesz olyan réteg az évfolyamban, aki mindenből ötös és esetleg lenézi aki nem az.

Az egyetemben az a jó, hogy mindenki megtalálja előbb-utóbb a saját társaságát. A stréberek is össze csoportosulnak a többi stréberrel, és aki nem az, az is bőven megtalálja a saját baráti körét ott. Valamint az egyetemben az is szuper, hogy ez már nem a gimi, és kb csak annyit lesztek együtt amennyit a gyakorlat/előadás megkíván, aztán nem is látjátok egymást. :D

Ha jól tudom az orvosisoknál már a gólyatáborban is úgy osztanak csoportba, ahogy később évközben lesztek (ez gytk-n nem így van), ami nagyon jó. A csoportba osztás logikájára nem tudtunk rájönni, szóval nem pontszámok alapján lesztek csoportosítva, az tuti. Szerintünk csak random összeválogatják a neveket.

2019. jan. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja meg még annyi, hogy a legtöbb tantárgy esetében a neptunba vagy e-mailben kapjátok meg a zh jegyeket a neptun kódotokkal, szóval a többiek még csak azt sem fogják tudni, hogy milyen jegyeid vannak
2019. jan. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előző írta, ez egy egyetem, itt nem vagy éveken át összezárva 30 emberrel, akiket nem te választottál. Azzal lógsz, akivel akarsz, sőt, harmadévtől össze is beszélhetsz másokkal, hogy egy csoportba vegyétek fel a tárgyaitokat.


Én ÁOK-s vagyok, megvannak a közeli barátaim, emellett van még annyi ismerősöm, hogy szinte bárhová megyek az egyetemen, valószínűleg lesz ott valaki, akivel tudok beszélgetni egy jót. Persze vannak, akik nem szimpatikusak, nekik nem keresem a társaságukat, ilyen egyszerű.


A csoportbeosztásról még annyit, hogy én úgy tudom, arra ügyelnek, hogy a fiú/lány, pesti/vidéki arány és a felvételi pontszámok eloszlása mindenütt kb. ugyanolyan legyen.

2019. jan. 6. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
és mi van ha olyan csoportba osztanak be ahol nem szimpatikusak az emberek? lesz lehetőségem a gólyatáborban másokkal is lenni vagy átkérni magam?
2019. jan. 6. 01:36
 8/12 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy alapvetően nyitott személyiség vagyok, de 8 év egy olyan osztállyal amit utálok nyomot hagy
2019. jan. 6. 01:37
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2019. jan. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A gólyatáborban alapvetően egy 40-50 fős betűvel leszel együtt, annyi ember között szinte biztosan lesz olyan, akivel megtalálod a közös hangot, főleg, hogy ők mind ugyanazt a szakmát választották, amit te, ezért nagyobb eséllyel lesznek köztük olyanok, akiknek hasonlóak az életcéljaik, gondolkodásmódjuk, értékrendjük, mint neked.


Emellett ott van még az is, hogy a gólyatáborban az emberek sokkal nyitottabbak egymás iránt mint általában, mert az egész program úgy van megszerkesztve, hogy egy ilyen hozzáállást kultiváljon a résztvevőkben. Emiatt az esetleges ellentétek csak hetek-hónapok-évek múlva szoktak megmutatkozni.

2019. jan. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!