Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SZTE-TTIK matek szak? Vélemények?

SZTE-TTIK matek szak? Vélemények?

Figyelt kérdés
2010. jún. 29. 01:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
5-6 év alatt el lehet végezni. Vannak meredek dolgok ott:) Ismerek olyat, aki még régi képzésből jöt,t és a 8. évét tapossa:D
2010. jún. 29. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
??? Uhhh, a három éves képzést? Ez nem hangzik jól...
2010. jún. 29. 03:00
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, a matek szak kemény. Gondold meg, matematikát tanítanak 30 egynéhány órában, és ehhez jön a többi. Programozni emellett kell megtanulnod, mert anélkül nem fogsz munkát kapni, mint matematikus.
2010. jún. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

mindenhol vannak olyanok, akik X év alatt se voltak képesek bármit is elvégezni a szakból, ettől még simán elvégezhető a szak 3év alatt, ha az ember belefekteti az energiát, meg van is érzéke a matekhoz - a 3év elvégzéséhez nem kell matekzseninek lenni, egy alapvetően jó matekérzék kell, és azzal már jól el lehet boldogulni.


Persze itt felmerül a kérdés, hogy milyen szakirány: matek, alkalmazott matek vagy tanári. Az első kettő keményebb, a harmadik messze nem annyira.

2010. jún. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Utolsó: ez személyes tapasztalat? Mert leginkább arra lennék kíváncsi. És alk. mat. szakirányra gondoltam.
2010. jún. 29. 15:12
 6/11 anonim ***** válasza:

a 3. vagyok.

Annyiban személyes tapasztalat, hogy én az ELTEn járok matek szakra, felteszem, olyan egetverő különbségek nincsenek a két szak között nehézség szintjén, a tananyag nagyjából hasonló lehet.


Tehát erre alapozva mondom azt, hogy ez a 3 év megcsinálható, ha dolgozol, és van is egy jó érzéked hozzá. Mindkettő szükséges, láttam zseniket is lemaradni, mert nem voltak képesek belerakni a szükséges energiát, meg persze strébereket is, akik minden tanulás ellenére se voltak képesek befogadni az anyagot, mert ezt nem lehet magolni, ehhez érzék kell, még pedig elég sok fajta.

2010. jún. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ. Az egyetlen probléma, hogy szerintem a jó érzék nem objektíven mérhető.
2010. jún. 29. 23:55
 8/11 anonim ***** válasza:

Azt mérik, hogy az adott anyagot mennyire tudod, mennyire érted, és mennyire vagy képes alkalmazni.

Ezek elég jól mérhetők - sokkal jobban, mint a humán tárgyakat, ahol lehet rizsázni. Itt vagy tudod a tételt, definíciót, tudod a bizonyítását (és az kiderül az elmondásnál, ha csak bemagoltad, de nem érted), és ha feladnak neked feladatokat, akkor azokat meg tudod-e oldani.

2010. jún. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek Veled, de nem pont erre gondoltam, hanem arra, hogy mielőtt az ember odakerül, milyen középiskolába jár. A matek tanítás nem egységes az országban, már ami a színvonalát illeti. Úgy értem egy ötös a Fazekasban mást jelent, mint egy átlag iskolában, pedig erre az utóbbira is mondhatják, hogy okos gyerek, legfeljebb a maga környezetében.
2010. jún. 30. 22:43
 10/11 anonim válasza:
Oda megyek szeptembertől, ha minden igaz! :)
2010. júl. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!