Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire "ciki" 16 évesen...

Mennyire "ciki" 16 évesen egyetemi nyílt napra menni?

Figyelt kérdés
Igazából már most eldöntöttem hogy jogra szeretnék menni, és érdekelne is, hogy hogyan zajlik le egy nap ott. Csak ugye sokan mondják hogy "16 évesen mi a f***ért szeretnél egyetemi nyílt napra menni" és ez picit lecsökkenti az önbizalmamat

2019. jan. 8. 17:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%

Dehogy ciki, teljesen normális ötlet!


Egyik kollégám 16 évesen már ÓRÁKRA járt be az egyetemre. Azt hiszem ezt is megtehetnéd akár mint vendéghallgató, le is vizsgázhatsz és utóbb elismerteted a kreditet ha felvettek. :)

2019. jan. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki, nyílt napon meg senki nem fogja megkérdezni a korodat. Menj nyugodtan.
2019. jan. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Menjél, ne foglalkozz velük; téged érdekel, meg tök jó, hogy körültekintő vagy, meg mittomén. Meg tök jó, hogy te már eltökélt vagy, és vannak céljaid. Lehet, hogy a többiek ezt irigylik tőled. Mert ők még pl nem tudnak konkrét célokat, foglalkozást, egy jövőképet elképzelni, felállítani. Tehát ők még nem tudják, bizonytalanok, hogy mik szeretnének lenni, és te már tudod, és ezért irigyek rád. Szóval nem ciki, nagyon helyes, hogy érdeklődsz. SZóval szerintem tök jó ötlet, menjél nyugodtan. Akár talán még beszélgethetsz másik diákokkal is, hogy milyenek a tanárok, meg az órák, meg a hangulatról még, de annak egy része úgyis lejön neked, amikor bemész egy nyíltnapra (amúgy nemtom erre lesz-e idő, én még ilyen nyíltnapon nem voltam) Szal menjél nyugodtan, tök jó, hogy gondolsz a jövődre, meg céltudatos vagy, meg érdeklődő. Egyébként visszakérdezek: "Mé' lenne ciki?" De most komolyan. AZt ők se tudnák megindokolni észérvekkel, hogy miért neveznék cikinek.
2019. jan. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

#1: ez nem igaz! Bemehet, de csak előadásokra, gyakorlatokra már nem!

A vizsgázás viszont nem lehetséges, ahhoz már hallgatói jogviszony szükséges!

Ahhoz hogy vendéghallgató legyen, egy másik egyetemen kell, hogy tanuljon, és annak az egyetemnek az engedélye is kell hozzá!

2019. jan. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
31%
Oké akkor azóta változott a rendszer. De órákra beülhet, és én se küldenék el egy középiskolás gyereket az óráimról.
2019. jan. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
Csak előadásokra ülhet be.
2019. jan. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A nyílt napon nem igazán fogod meg tudni, hogy milyen egy nap ott. Az a reklámról fog jobban szólni.

Sokkal inkább meg tudod, ha bemész egy random napon, és érdeklődsz hallgatóktól, beülsz előadásokra. Az előadások nyilvánosak, azokra bárki bemehet. Egy nagy, akár több száz fős előadáson ki sem szúr az oktató.

2019. jan. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem hogy nem szúr ki téged a tanár, hanem teljesen nem is érdekli. Még akkor sem, ha amúgy nagyon hallgatóbarát vagy épp az ellentéte. Az előadó a munkáját végzi akkor, és amíg nem zavarod, addig ő sem fog téged! Rajtad kívül még lesznek ott elegen.


Másik: tegyél magasról mások véleményére. Mégis ki a fenét érdekel rajtad kívül, hogy elmész egy igazi egyetemi előadásra? Őket ez negatívan érintené, hogy TE mit csinálsz a saját szabadidődben? Persze hogy nem, csak szeretnek beszólni az emberek. Nyugodtan nézz be egy előadásra. Akár többre is, csak ne lógj az iskolából emiatt! :)

2019. jan. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%
Gyere nyugodtan, nézz be hozzánk az ELTE jogra, még örülnek is ha pl római jogra vagy alkotmánytörire beülsz :D de tudom ajánlani a büntetőjog vagy alkotmányjog előadásokat is
2019. jan. 9. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
ha teheted, szerezz ismerősöket, hogy megtudd, mikor vannak általában az órák és menj be előadásokra! utólag biztosan ezt csináltam volna, ha nem vidéken laktam volna és hozzánk is vannak, akik bejárnak anélkül, hogy a szakon lennének
2019. jan. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!