Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri tanárira menni?

Megéri tanárira menni?

Figyelt kérdés

Bio-magyar tanárin gondolkodom, de Szlovákiából vagyok, szerintetek megéri tanárira menni,

tanárként dolgozni magyarországon?



2019. jan. 9. 17:57
 1/2 anonim válasza:
100%
Egy barátom szeretne angol-történelem tanárnak menni, ezért elég sok (gimnáziumi) tanártól megkérdezte, hogy szerinte megéri-e tanárnak menni. az iskolában 15 tanárból 10 azt mondta, hogy semmiképp nem (a kevés fizetés, a rengetek óraszám, a hála hiánya stb. miatt) . Szerintem ez sokmindent elmond. A másik 5 tanár pedig szereti amit csinál és mást nem is tudna elképzelni magának. Bár a tanárok véleménye valószínűleg iskolánként /városonként is változik. De mivel itt Magyarországon nagyon sok helyen tanár hiány van, munkát egészen biztos találnál.
2019. jan. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nézd 5-6 év egyetem + még 2-4 év gyakornoki képzés, tehát akár 10 év is lehet a teljes körű diploma megszerzése.

Jól végig kell gondolni ezt.

Pénzügyileg nem igazán éri meg, bár több állami beosztáshoz képest jó helyen állnak, viszont egyéb piaci állásokhoz képest, igencsak gyatra.

Persze ezt nem is a fizetés miatt szokták általában választani, hanem a szaktárgyak szeretete, és azok tanításának öröme. De sajnos mindenki pénzből él, és nem elhanyagolható ez a szempont.

2019. jan. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!