Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME-re mely középiskolákból...

BME-re mely középiskolákból lehet bekerülni?

Figyelt kérdés
14 éves fiam mindenáron műszaki mérnöknek (közlekedés-, gépész-) szeretne majd tanulni a BME-n. Mennyire kell erős gimnáziumba járnia? Vadásszunk a TOP20 vagy TOP100-as iskolákra, vagy jó egy gyengébb is? Honnan jöttek az évfolyamtársaitok, milyen szintű gimikből, szakközepekből? Köszönöm előre is.

2019. jan. 10. 13:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
20%

Én magam a kérdező által említett előbbi szakra járok, persze lehet egyet nem érteni, de úgy vettem észre, hogy a szakgimnáziumokból (szakközépből) érkezőknek nagyon nehezen megy, én viszont 6 osztályos gimiből jöttem, és nincs különösebb hátrányom a szaktárgyaknál, amit esetleg ők már tanultak. Szerintem főleg azért, mert még ezt is elég alacsony színvonalon tanítják, és egyetemen sokkal fontosabb egy erős elméleti alap megléte, amire stabilan lehet építeni. Illetve náluk még meg van az a hátrány, hogy ráhúznak +1 szakmai évet az érettségi után, így mondjuk nehezebb felvenni a tempót utána. Szóval a szakgimnazium szerintem is felejtős, kellő szorgalommal ugyan behozható a hátrány, de vért fog izzadni, mivel az alapokat is sokkal alacsinyabb színvonalon tanítják. Ezért érdemes mindenképpen egy erős gimit választani (jobb lett volna 6 vagy 8 évfolyamosat) és azon belül is fizika és/vagy matek tagozat, egyetemen nagyon kifizetődő lesz, vagy ha nincs ilyen, sima matek és fizika fakultáció nagyon nagyon ajánlott. Látom, hogy milyen hátrányból kndulnak azok, akik nem is tehetnek róla, hogy gyengébb színvonalon tanultak.

Ez volt a bentmaradás, sajnos a bejutás túl egyszerű, ezért nagyon nagy a szóródás. A tanárok minden lehetséges eszközzel igyekeznek ,,szivatni" a hallgatókat az első 1-2 félévben, mert tényleg olyan képességűek is bejutottak, akikből nem akarjuk, hogy mérnök legyen :DD Szóval a bekerülés miatt nem érdemes aggódni (bár szó van róla, hogy kötelező lesz 1 emelt szintű érettségi) inkább a bentmaradás és ha államira kerül akkor hoznia kell egy bizonyos átlagot, hogy ne veszítse el az ösztöndíjjat.

Persze iskolaválasztásnál mérlegelni kell a gyerek képességeit is, mert ha túl nehéz iskolába megy, rosszul fog teljesíteni és azért nem fog bekerülni.

2019. jan. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
23%
Előző vagyok, a lemorzsolódásról nehéz százalékot mondani, a mi karunkon (KJK) 3 szak van, kb. 300 embert vettek fel, azaz az én szakomon kb 100 ember van, évente van csak diplomaosztó 10-20 embernek
2019. jan. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
60%

11-esnek: Itt gpk-n több szakgimáziumból jött szaktársam van, és nem "izzadunk vért", legalábbis akikről én tudok.

Nagyon örülök hogy az első félévemben még nem találkoztam hozzád hasonló tipi arrogáns "béeméssel", de most egy picit jobban felhúzott ez a komment mint kellett volna :)

2019. jan. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%
#13-mas, sajnos én találkoztam hozzád hasonló szakbarbárokkal
2019. jan. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!