Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mekkora a lemorzsolodás...

Mekkora a lemorzsolodás felsőoktatásban? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Hallottam 10% és 50% közötti átlagértékről, illetve olyan szakról is ahol 75% feletti (vidéki egyetem egyik mérnöki szaka)
2019. jan. 10. 18:58
 1/4 anonim ***** válasza:

A tanév elején volt egy cikk a Debreceni Egyetem környékéről, hogy kb. 40%.

De például matematika szakon biztosan átlag alatti, hiszen akik oda mennek, azokban sokkal több közös van, tehát homogénebbek, mint például agráron vagy mérnökin. Ezeken pedig valószínűleg átlag feletti. Nem beszélve az osztatlan szakokról, pl. a "3 év után rájöttem, hogy az orvosi nem nekem való" és társaik.

2019. jan. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mit értesz lemorzsolódás alatt? Akik kibuknak, vagy akik otthagyják?
2019. jan. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elte ájk jogról tudok nyilatkozni.

Beszéltem az egyik professzorral, ő állítja ki a diplomákat minden évben. Kb 600 embert vesznek fel jogra (400 nappalist+200 levelezoset) de minden évben csak kb. 300 diplomát állítanak ki.

Szóval durván a fele otthagyja/kibukik/rájön hogy ez nem neki való.

BME vik mérnökinfóról van még tudomásom. Ott kb. 50-60% sose végzi el mert elmegy dolgozni vagy hamar kibukik/otthagyja ( főleg azért mert nagyon tolják hogy legyen mindenki programozó aztán első félévben rájönnek hogy ha nincs hozzá affinitásod akkor sose fogod tudni elvégezni)

2019. jan. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hanyadikos vagy? Ki az a tanár, én is elbeszélgetnék vele :D
2019. jan. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!