Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BTK! Magyar emelt vagy töri...

BTK! Magyar emelt vagy töri emelt?

Figyelt kérdés

Bölcsészetre szeretnék menni, majd japán szakra, de magyarból és töriből nem állok valami fényesen... Ha jól értettem kell egy emelt magyarból VAGY töriből ÉS nyelvből PLUSSZ nyelvvizsga (egy másik nyelvből). Vagy félreértettem valamit?


A magyar vagy a töri emelt lenne "egyszerűbb"? Mire érdemesebb készülnöm?



2019. jan. 11. 21:13
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
En BTKn vagyok nyelv szakon, angolbol emelteztem, es egy felsofoku nyelvvizsgam van angolbol. Tavaly felveteliztem es magyar, tori, info, matek mind kozep erettsegim van, szerintem nem kotelezo ennyi minden, de ha megmondod melyik egyetemre mennel a szakra akkor megnezem neked a felvin, hogy mibol kotelezo emeltezni.
2019. jan. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem az emelt töri egyszerűbb, én is azt tettem.


Sok sikert!

2019. jan. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Rosszul értelmezed az egyértelműt. Magyar vagy föri és egy idegen nyelvet számítanak a felvételikor. És egy tárgyat kell emelt szinten teljesíteni; tehát vagy idegen nyelvből vagy magyarból vagy töriből.
2019. jan. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a karolira akarsz menni akkor kell:

Magyar VAGY tortenelem ES egy nyelvi erettsegi. Ezekbol legalabb 1-et kell emelten teljesitened. Ez lehet a nyelv is.


Es az elten is ugyanez a helyzet.

A karolira 335 volt a ponthatar tavaly, az eltere 374 volt japan szakon.

Az en nyelvszakomon 365, es nekem kb 430 pontom volt, egy 93% koruli emelt angollal, 99%os magyarral duplaztam, a nyelvvizsga pontot “elvesztettem” mert angolbol emelteztem, de az viszont +50 tobbletpont lett igy 434 pontom lett.

Szerintem felesleges magyarbol vagy toribol emeltezni (a mi elit giminkben a toribol emeltezok altalaban 60% korul teljesitettek) a magyar meg annyira valtozo, hogy ki javitja ki, tetszik e neki, stb...

De ha nem vagy nagyon jo egy nyelvbol amibol tudnal emeltezni, akkor lehet maradnia kell a magyar vagy a tori emeltnek. De egy nyelvi emeltet sokkal konnyebb megirni jora, mint barmelyik masik targyet.

2019. jan. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én eleve arra gondoltam, hogy japán nyelvből tennék emeltet, angolból középfokú nyelvvizsgát, a magyar és a töri meg közép lesz. Az utóbbi két tárgy mennire nehéz közepen? Soha nem voltam valami jó belőlük, de most vagyok 10.-es. Fel tudnám javítani, hogy biztosra menjen egy hármas-négyes mind a kettőből? Annyival felvennének?
2019. jan. 12. 08:25
 6/9 anonim ***** válasza:

10.bol meg siman. Csinald meg az elozo evi feladatsorokat magyarbol, az elso resze kizarolag szovegertest, semmi lexikalis tudast nem igenyel. A masodik resz a muelemzes, ott fontos, hogy azert a kerettantervben szereplo muvek elemzeset ismerd, elemezz sok-sok ismert verset es novellat, foleg azokat amik a feladatsorokban vannak. A megoldokulcsban benne vannak az elemzesi szempontok, azis sokat segit. Csak felkell ismerni az alapmotivumokat es tudni kell, hogy nagyjabol mit kernek egy elemzesben es azt irni :)

En magyar faktos voltam, mi foleg muveket elemeztunk, semmit se nyelvtanoztunk, igy a szobeli resz nehezebb volt a nyelvtan miatt, de jo tanarunk is volt aki ahol tudott felpontozott.

Legy jo viszonyban a magyar tanaroddal, hogy szobelin felpontozzon, az irasbeliden pedig az elemzos resznel engedekenyebb legyen.

Nekem igy lett 99% a magyarom, 1 helyesirasi hiba miatt az elemzesben, amit csak azert vontak le, hogy hat na megse legyen 100%.


Toribol magolni kell, nem tudom elfogjak e venni az evszamos atlaszokat e vagy sem, de abbol a nem kemenyboritos az ami teli van evszamokkal, abbol kell kinezni ha a kerdessoros reszben evszamokat kerdeznek, illetve az esszet is abbol irjak az erettsegizok, csak felutod a temanal, irsz amit tudsz a forrassokbol es hozzairod az evszamokat es esemenyeket az atlaszbol. Ha nincs atlasz akkor kemenyen kell magolni. Az elso 12 feladatos reszben pedig vannak nagyon nagyon egyszeru kerdesek es szovegertesek, de van ahova magadtol kell fogalmakat irni stb az mar nehezebb lehet. En csak a szobeli teteleim dolgoztam ki, es a tankonyveket erettsegi elott vegigolvastam 9-12. Osztalyosat mindet egyszer, egymas utan, az osszes forrast es kepet benne megnezve. (Szaray fele tk) sok forras visszakoszont, mert nem mindenre jut ido oran.

Vegul 82% korul lett a torim, annyira sikerult az irasbeli, mivel az esszeim felet lehuztak, mert nem fert ki, mert nagy betukkel irtam, hogy olvashato legyen, mert alapbol rondan irok. Es nem gondoltam arra, hogy a tisztazati lapot nem veszik figyelembe, mivel a javitokulcsban az szerepel, hogy a tanulo kompetenciajat az is meri, hogy kitudja e tolteni a fenallo helyet. Na most 10 sor 3cm-es szelso margokkal nem sok hely... na mindegy. A szobelin pedig a kedvenc tetelem kaptam, vegig minden forrast tudtam, minden kis apro adatot, kb 20 percig magamtol beszeltem, a tanar is mosolyogva bologatott, a vegen egyet kerdezett, azt nem tudtam, es igy lett 42/50 pontom, mert nem kedvelt a tanar...


Szoval probald ki mindket targy feladatsorait, es amelyiket konnyebbnek erzed. Meg amelyik tanar szeret. Kozepen igazabol ez szamit amikor ertekelnek... sajnos.

2019. jan. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!^^
2019. jan. 12. 09:25
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én japán szakos vagyok.


Egy tárgyból kell emelt érettségit tenni, ez lehet magyar vagy töri, esetleg idegennyelv*.


Viszont, ha pl. angolból csinálsz emelt érettségit és közép vagy felsőfokú nyelvvizsgát, akkor is csak az emelt angol érettségire kapsz majd többletpontot.


2019-ben még NEM kell középfokú nyelvvizsga egyik nyelvből sem.


Szerintem az emelt töri könnyebb.

2019. jan. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 EVA800 ***** válasza:
3 ev alatt szoktak elvegezni a japan szakot?
2019. jan. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!