Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek így megoldható...

Szerintetek így megoldható lehet a kreditátvitel orvosira?

Figyelt kérdés

Külföldi egyetemről van szó, és nem orvosi szak, de nagyon közel áll hozzá (medical and health science) . Mivel Magyarországon ilyen szak aligha van, nem tudom, mennyire lenne lehetőség kreditbeszámításra. Megtalaltam a neten a Debreceni Egyetem részletes tantervét, ami alapján az első 3 évet elvileg lefedte az említett kurzus. Olvastam, hogy minimum 75%-ban kell megegyeznie a tantárgyaknak. Szerintem ez megvan (meglesz - idén végzek). De nyílván az orvosi egyetemen szigorú követelmények vannak, úgyhogy nem tudhatom. Minenképp szeretnék orvosira jelentkezni és nem lenne mindegy, ha az alapozó éveket is újra kellene csinálnom vagy azt "átugorhatnám". Érdemes ilyenben reménykednem szerintetek (hogy harmadik-negyedik évre vegyenek át)? Ez ügyben most érdemes lehet valakinek írni vagy majd csak akkor, ha felvettek?

Köszi előre is, ha válaszol valaki!



2019. jan. 13. 18:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy menni fog. Szerintem add be simán a jelentkezésedet, ha megvan az előfeltétel(emelt biosz és fizika/kémia).
2019. jan. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp kéedezz utána a tanulmányi osztályon. Lehet, hogy lesz olyan tágy amit elfogadnak.
2019. jan. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kurzusonként kell meglenni a bizonyos %-ú egyezésnek, és egyenként bírálják el.

Minden kurzusról, amit elvégeztél, kérj tantárgyi tematikát, aztán fogd a vaskos paksamétádat és sétálj be a kinézett egyetem TO-jára. Aztán várd ki, mi lesz...

2019. jan. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy-két tárgyat talán elfofadnak. De azt előre garantálom, hogy az összegük fél szemeszter sem lesz nemhogy 6 szemeszter. Anatómiát például biztosan nem fogadják el.
2019. jan. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Ezek szerint míg nem vagyok felvéve, addig nem érdemes ezzel foglalkozni, talán nem is vennének komolyan a tanulmányi osztályosok.


Utolsó: kifejtenéd, hogy miért? Én azt gondolom, hogy legrosszabb esetben is legalább az első évet el tudom fogadtatni. Te ismered ezt a szakot, vagy csak úgy rávágtad, mert ugyebár az orvosihoz semmilyen szak nem ér fel szerinted?

2019. jan. 14. 18:59
 6/7 anonim ***** válasza:

Gondolom azért, mert nem valószínű, hogy az Anatómiát olyan szinten tanultad, ahogy az orvosin megkövetelik - mert más szakokon felesleges lenne annyira belemenni a részletekbe, mint ott. És persze csúszótárgy. És nem úgy megy, hogy az első félévben "alapok" vannak és egyre részletesebb, már az első félév is épp olyan részletes, mint a többi, tehát valószínűleg ott is lesz lemaradásod.

Ha komolyan gondolod, én elmennék a TO-ra, mielőtt felvesznek, hogy tudjam, mire számíthatok.

2019. jan. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem Debrecenbe járok, de nálunk elég szigorúan veszik az ilyesmit. Volt, akinek ugyanazon az egyetemen, ugyanazon a szakon, csak 2-3 évvel korábban teljesített tárgyait sem fogadták el.
2019. jan. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!