Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE /PTE alkalmasságija...

ELTE /PTE alkalmasságija könnyebb?

Figyelt kérdés

Tudom, tudom nevetségesen hangzik... De: Azt ugye mindenki tudja, aki kicsit is benne van a témában, hogy a tanító képzőkbe 3 lépcsős alkalmassági vizsga van :/ Ez ugye áll egy fizikai, beszédtechnikai és egy ÉNEK alkalmasságiból. Az első kettő nem probléma!

De az ének... eh...

Nem tudom úgy kifejezni, hogy nem fűzök,hozzá 10oldalas kisesszét szóval jön a magyarázat:

Valamikor egyszer régen Kerekerdő közepében, tanultam én zenét, meg éneket de annak már jó 6-7 éve, hogy énekeltem volna és ennek meg van az oka. Mégpedig, hogy mutáltam 😂 és még a szolfézs tanár sem erőltette, hogy énekeljek a fiúk szóval jah. Ha tudok hangszeren játszani az ér valamit? Tudom, tudom aki tanító annak kell tudnia énekórát tartani, de egyébként az éneklésen kívül tulajdonképpen túllépett vagyok 😂😂 tudok 3hangszeren játszani +zongorán egy kicsit, gyorsan olvasok kottát ismerem a ritmusokat stb... és ezzel szeretnék foglalkozni (tanítani) de most nagyon ideges vagyok miatta :( Azt írták, hogy megadott kezdőhangokról el kell tudni énekelni az adott népdalt 😨😓 Valakinek valami ötlet? Egyébként 19/f



2019. jan. 15. 01:11
 1/6 anonim ***** válasza:
nem mindegy? megjelölöd mind a kettőt és amelyik bejön arra fogsz járni.. azt jelölöd meg elsőnek amelyiket jobban szeretnéd.. ha onnan elutasítanak automatikusan a 2. lesz az első jelölted
2019. jan. 15. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem tudok a kérdésedre válaszolni, de szerintem túlságosan izgulsz emiatt... nyilván nem azt várják, hogy szupersztár szinten énekelj nem az X faktorba jelentkezel :D Egy átlaos képességü akárki át tudna menni egy ilyenen szerintem, nem kell ehhez tehetség. Az ilyen alkalmassági vizsgák tényleg csak arra vannak, hogy meggyőződjenek róla, hogy nem vagy teljesne idióta. Ha tudsz hangszereken játszani meg kottát olvasni, akkor biztosan nem vagy botfülü, jobban indulsz sztem mint a legtöbb másik jelentkező :D
2019. jan. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1 de ahhoz hogy bárhová felvegyenek az alkalmassági vizsgának meg kell legyen. Szóval ha nincs meg akkor hiába nem vesznek fel az egyikre a másikra sem fognak!

#2 köszönöm :D de ettől függetlenül nem vagyok nyugodtabb 😂

2019. jan. 15. 15:12
 4/6 anonim ***** válasza:
de ha kétszer jelentkezel gondolom 2 alkalmassági vizsgád lesz nem? ezért kérdezed... hogy hol próbálkozhatsz..
2019. jan. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Csak egy alkalmassági vizsga van és ráadásul nem is szeretnék 2x kifizetni 7000forintot szóval :/ jah...
2019. jan. 15. 16:02
 6/6 anonim válasza:
Szia! Én tanítóképzőre járok. Nem egy csoporttársam van,akinek nincs túl jó hangja mégis ottvannak. Illetve szerintem fiúknál annyira nem nézték szigorúan az énekhangot. Gyakorolgasd azért addig (és ha kottaolvasásba jó vagy,az amúgy is előny az alkalmasságin). Egyébként én mindkét alkalmasságin voltam , PTE-s szinte mindenkinek sikerült az eltésen nagyon sokakat kiszórtak. Szóval inkább PTE-re menj alkalmasságira (:
2019. jan. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!