Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan telik egy magántanuló...

Hogyan telik egy magántanuló napja? Mik az elvárások? (Gimiben) Könnyebb így tanulni, vagy inkább az iskola hatásosabb?

Figyelt kérdés

2018. okt. 18. 07:34
 1/2 anonim ***** válasza:
92%

Az első és harmadik kérdésre válaszolnék:

Reggel olyan 7 körül kelek, fél 9-9-től kb 1-ig tanulok intenzíven. Délután már "lazább" szokott lenni (attól függően, hogy kell-e valahova menjek). Mivel nekem nincs olyan sok kötelező tantárgyam, és most csak az érettségire fókuszálok, megtehetem, hogy egy nap csak 1 tantárgyra fordítok időt (nekem ez bevált), de van amikor kombinálom.


Nekem könnyebb. Sokkal jobban élvezem, hogy magamtól kell rájöjjek a dolgokra, és senki sem akarja lenyomni a torkomon a tananyagot. Ez egy új motivációt is jelent: magamanak teszek jót azzal, ha megtanulom, nem XY tanár elvárásainak felelek meg.

2018. okt. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 klopusz ***** válasza:
76%

Szia!


A lányom volt magántanuló múlt félévben.

Reggel fél nyolc körül kelt, összeszedte magát, reggelizett, 9-kor leült tanulni 13 óráig.

Akkor ebédelt, pihent, élte az életét.


Egyedül nyelvtanárra volt szüksége, mert nem beszéljük az általa tanultat. Az összes többiből egyedül készült fel úgy, hogy az osztálytársaitól rendszeresen megtudta, merre járnak éppen az anyaggal.

A vizsgára való tudnivalókat az e-naplón keresztül a tanároktól szerezte be.


Mivel a gyerekem lelkiismeretes és szorgalmas, sokkal jobb volt neki itthon, úgyis tudtam, hogy mindenből rendesen készül.

Matekból és fizikából négyesre vizsgázott év végén, minden másból ötösre.


Jó választás volt a magántanulóság. Kevesebb stressz, alaposabb tudás az eredmény.

2018. okt. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!