Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen az Apáczaiban illetve...

Milyen az Apáczaiban illetve kollégiumában a hangulat? (Bp)

Figyelt kérdés
Mindenki úgy ítéli meg a rendkívül erős gimnáziumokat, hogy kockák és nyomik gyűjtőhelye. Szerintem nem így van és sokkal biztonságosabb kezdést tud nyújtani az életben mint egy szakközép. Igaz a közhely, vagy ugyanúgy cigiznek buliznak piálnak az ottani diákok, csak emellett tanulnak is?

2019. jan. 16. 14:33
 1/2 A kérdező kommentje:
Illetve hány tanulót helyeznek egy szobába?
2019. jan. 16. 14:50
 2/2 bbmarta ***** válasza:
Szia! Fiam odajár, 10.osztályos a kisebbik is most felvételizik szintén oda, csak másik tagozatra. Nagyon jó hangulatú iskola, szuper tanárokkal, de én nem látom úgy, hogy el lennének szállva maguktól. Sem a diákok, sem a tanárok! Van fegyelem, de fegyelmezni nem sokat kell a tanároknak, ide azért olyan gyerekek jönnek, akik tanulni akarnak! Sok a fiatal tanár, de az idősebbek is friss módszertannal, humorral fűszerezve tanítanak. Nagyon sok közösségi program van és millió szakkör, az én gyerekem nagyon szeret bejárni. A koleszosokkal itt is előfordul, hogy isznak, cigiznek, nyilván szabadabb életük van mint a bejárósoknak és van aki ezt pl. erre használja ki! De, mivel értelmes gyerekekről van szó, azért tudják, hogy hol a határ és teljesen tiszteletben tartják azokat is, akik más elveket vallanak,senkit nem közösítenek ki maguk közül sem azért mert iszik, sem azért mert nem iszik. Az én fiam napi max. 1-1.5 órát tanul, most félév előtt egy kicsit hajtósabb, de ettől függetlenül ő még simán jár edzésre, zeneiskolába, zenekarra és bőven van szabadideje is, tud találkozni a barátaival is,pedig oda-vissza 2 órát utazik összesen naponta. Szerintem a dolog titka az, hogy annyira jól adják át a tananyagot a tanárok, hogy nagyrészt abból él sok diák, hogy odafigyel órán. Nem tudom, milyen tagozatra mennél, de a komplex természettudományin nem kérnek sok beadandót sem, házi azért van, de kibírható mennyiség...kérdezz nyugodtan, ha még tudni szeretnél valamit!
2019. jan. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!