Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri politológiára menni?...

Megéri politológiára menni? Mik a későbbi elhelyezkedési lehetőségek? (A politikuson, elemzőn kívül)

Figyelt kérdés
Minden választ köszönök!

2019. jan. 16. 21:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
13%

Lalala:


A szakleírások nem minden esetben tükrözik a valóságot. Pont a büfé-ruhatár szakok akkorákat tudnak álmodozni, hogy a papírral hol lehet elhelyezkedni, mintha a sport-rekreáció, andragógia stb. lennének a Szilicium-völgy sztárjai. Elárulom, hogy a szakleírásokat az akkreditációs dokumentumból másolják ki, amiben viszont össze van kamuzva minden, hogy a szakot akkreditálják. A politológia ennek ékes példája.


Még egyszer: nem rossz szak a politológia (elárulom: egy évig én is jártam az elte politológia szakra, csak otthagytam – nem, nem buktam ki, kizárólag jeles érdemjegyeim voltak, csak rájöttem, hogy mással akarok foglalkozni); de nem piacképes. Nincs ilyen állás, hogy "politológus". Ha meg van ilyen, hogy politikai elemző, azt meg betöltik egyen-ketten, sok esetben jogászok, közgazdászok – na és a többiek?


"Multiknál pénzügyes, HR-os, marketingesek között is vannak bölsészek, társadalomtudományos diplomások"


Ekkorát azért ne kamuzzunk, multis menedzser vagyok, és oké jómagam is bölcsész, DE van közgazdász diplomám is. Ne legyenek illúzióink: nem kapkodnak a multik politológusok után. Inkább hátrány, mert mindenki utálja a politikát.

2019. jan. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
76%
Ugyanazt leirtad amit az előbb, csak más szavakkal. :DDD Azt hiszem ez mindent elárul. :DD
2019. jan. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
Nem ugyanazt írtam le, reagáltam az értetlenségedre meg hamis állításaidra. Amúgy van, akinek többször kell elmondani ugyanazt, mert elsöre nem érti meg – a jelek szerint.
2019. jan. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
42%
ostoba pi.csa vagy.... :D
2019. jan. 20. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
18%

Miért kell ezt a hisztit csinálni, kedves hozzászóló? Végeztél nem EGY egyetemet, mégis itt kreálsz vitát, csak azért mert nem értesz egyet valamivel. Be lehetne fejezni végre...


Lalala (bocsi ha elírtam :D) ne hagyd magad ;)

2019. jan. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Mentek a piros kezecskék.
2019. jan. 20. 21:50
 17/17 anonim ***** válasza:
0%

Ki hisztizik? Elmondtam, hogy a politológia mire (nem) jó. Félreértés ne essék, szerintem jó szak, de elhelyezkedni nem nagyon lehet vele. Ezt tudnia kell a kérdezőnek.


Kérdező miért pontozod le, ha valaki megtisztel egy normális válasszal?

2019. jan. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!