Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire lehet hinni az...

Mennyire lehet hinni az egyetemek elhelyezkedési statisztikáinak? Kamu az egész?

Figyelt kérdés

Mit olvasok a (volt) egyetemem honlapján nyitóoldalon nagy betűkkel?


A végzettek 80%-a a szakképzettségének megfelelő szakmában helyezkedik el.


A frissen nálunk végzett, állást kereső diplomával rendelkezők 97%-a 3 hónapon belül elhelyezkedik.


Na most ez szerintem úgy kamu ahogy van.

Ha 97% akkor tkp minden ember el tud helyezkedni.

Én a velem együtt végzettek zömével tartom a kapcsolatot és SENKIRŐL nem tudok aki el tudott volna a diplomájával helyezkedni. Senkiről!

Persze melózik mindenki na de mit. Bolti eladó, vendéglátás, operátor-én pl ügyfélszolgálatos vagyok. Köze semmi a diplomámhoz...


Kinek szólnak ezek a kamuk?


2018. júl. 10. 10:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Milyen diploma ez?
2018. júl. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hr Msc és szocpol Msc. A kutyának se kellünk. Hr-es annyi van mint a szemét és kapcsolat nélkül sehova a szocpol meg eleve sehova még kapcsolattal se.
2018. júl. 10. 11:13
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem se egy jó statisztika. Valószínűleg nincs is mögötte kutatás csak beírtak valamit. Vagy pedig kiküldtek egy kérdőívet eleve csak olyanoknak, akikről tudják, hogy a szakmájukban helyezkedtek el. Ezzel egyébként elég nagy kárt okoznak az embereknek, mert megtévesztik a felvételizőket.
2018. júl. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

"Ezzel egyébként elég nagy kárt okoznak az embereknek, mert megtévesztik a felvételizőket."


Szerintem akinek van egy csöpp esze és meglát egy ilyen számot kapásból osztja kettővel és talán a fele igaz.

Talán de még az se.

2018. júl. 10. 11:22
 5/14 anonim ***** válasza:
Gondolom senki nem ellenőrizte a válaszok hitelességét így mindenki azt válaszolta, hogy természetesen elhelyezkedett és beírták, hogy diplomát igénylő munkakörben dolgoznak. (elég degradáló bevallani, hogy diplomásként 8 osztályt igénylő munkakörben sikerült csak munkát találni..) Ezen kívül nálunk volt egy csomó hallgató aki családi vállalkozásban vagy protekció segítségével kapott munkát ami szerintem jelentősen torzítja az elhelyezkedési mutatókat. Kevés olyan volt a velem diplomázottak között is aki "valós álláspiaci versenyben" tudott jó állást szerezni.
2018. júl. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
Én sosem értem, hogy ez hogy lehet. Nem tudtátok előre, hogy feleslegesen tanultok évekig? Nem jártatok gyakorlatra folyamatosan, hogy már a diplomaosztó előtt meglegyen a munkahelyetek? Mert az oké, hogy ha páran nem helyezkedtek el a szakmában, de hogy senki sem. Vagy ha tényleg ennyire nem kell senki a szakmában akkor minek van még ilyen képzés?
2018. júl. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, amikor már a tanárok is azt fejtegetik az előadások alkalmával, hogy több száz helyre be kell adni majd az önéletrajzunkat, hogy egyáltalán behívjanak interjúra, és hogy érdemes félretenni azokra a hónapokra amíg találunk állást, ott már tényleg bajok vannak! :D

Nálunk kötelező szakmai gyakorlat volt fél évig, borzasztóan van megszervezve az egész, nincsenek szoros együttműködések versenyképes, erős cégekkel, ad hoc jellegű az egész, ezért többen inkább csak lepapíroztuk ilyen-olyan ismerősök cégeinél, úgy, hogy egy napot sem dolgoztunk ott, de egyébként máshol helyet sem kaptunk volna.

A minek van ilyen képzés jó kérdés, a 4 év alatt amíg a diplomámat megszereztem 5 féle képzési rend alapján indították a szakot, egyik sem ért semmit, most a képzés nevét változtatták meg, az biztos segíteni fog! :D Egyébként olyan pozíció vagy állás amit ezzel a diplomával biztosan megcélozhatsz és be tudsz tölteni nem létezik (lehet, hogy túlzok de nem sok akad), egyszerűen értelmetlen a képzés a jelenlegi formájában.

A szak jelenleg Vidékfejlesztési agrármérnök (VA) néven fut, korábban GVA senkinek nem ajánlom! :D (Ötösre diplomáztam szóval nem az elkeseredettség mondatja ezt velem.) A Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal 2 éve megszűnt szóval tényleg nem könnyű állást találni a szakmában.

2018. júl. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

"Vagy ha tényleg ennyire nem kell senki a szakmában akkor minek van még ilyen képzés?"


Az alábbi helyeken tedd fel ezt a kérdést

- adott egyetem

-nemzeti akkr bizottság

-emmi

- MTA professzorok köre

-felsőokt kancellária

- educatio kht


Oké?

2018. júl. 10. 16:36
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Az elhelyezkedési statisztikák, diplomás pályakövető rendszerek és egyéb, minőségbiztosítással összefüggő felsőoktatási hókuszpókuszok mindegyike ordas nagy kamu. Az egyetemeket baromira nem érdekli, hogy a tőlük kikerülők találnak-e munkát, nekik csak az a lényeg, hogy befizessék a tandíjat, utána már nem az ő felelősségük. Az elhelyezkedési statisztikák általában úgy készülnek, hogy a végzetteknek kiküldenek egy kör e-mailt, hogy legyenek oly' kedvesek kitölteni a kérdőívet, aztán ebből jönnek az adatok. Aki eleve utálta az egyetemet, esetleg csak a papírért ment oda, el sem olvassa a levelet. Kitölteni csak az fogja, aki kedveli az intézményt, az meg csak szépet és jót ír. A végeredmény meg az, hogy a szakon végzettek 97%-a elhelyezkedett - abból a 12%-ból, aki egyáltalán kitöltötte a kérdőívet. Ez utóbbit már inkább elhallgatják.
2018. júl. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ez nagyban függ a diplomától is meg egy csomó szubjektív tényezőtől. Azért diplomát elég sokan szereznek, az már viszont a munkaerőpiacon derül ki, hogy kire van igazán kereslet és ki válik igazi szakemberré. A statisztikák sokszor torzítanak, arra nem mindig lehet adni.
2018. júl. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!