Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogász szak vagy Kriminológia...

Jogász szak vagy Kriminológia mesterképzés?

Figyelt kérdés
Melyiket ajánljátok?

2019. jan. 17. 23:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mivel szeretnél foglalkozni. A jogász szakkal alapvetően több területen el tudsz helyezkedni, de hosszabb a képzés is.
2019. jan. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
engem a kriminológia jobban érdekelne
2019. jan. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A jogász szak valóban hosszabb, de az 5 évből nekem lejönne 1-1,5 év, mert már van egy diplomám, és jó pár tárgyat el tudok fogadtatni.
2019. jan. 18. 08:41
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenhol tudod a jogász szakot lerövidíteni, csak ahol engedik, például az ELTE-n egyáltalán nem engedik, Pázmányon például igen, úgyhogy ezzel is számolj, amennyiben engedik akkor is maximum 1 évvel lehet rövidebb, mivel csak kisebb volumenű tárgyakat tudsz valószínűleg elfogadtatni (pl. politológia, esetleg közgáz stb.).

Mivel szeretnél foglalkozni a későbbiekben?

2019. jan. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Pázmányra jelentkezem, mindenképp. :) Azért "nagyobb" tárgyakat is elfogadnak szerencsére, amikkel azért sokat kellett küzdeni. Egyik ismerősöm három év alatt fogja megcsinálni a Jogász képzést, persze ehhez baromi sok tanulás kell. Az, hogy mivel szeretnék foglalkozni, teljes mértékben még nem alakult ki bennem, nyilván vannak már gondolataim, de azért tettem fel ezt a kérdést, hátha meríthetek ötleteket a válaszokból. Mindenképp e két szak között vacillálok, mert érdekel a jog. :)
2019. jan. 18. 10:47
 6/9 csigabigaa ***** válasza:
Én is a kriminológiát választanám! De ezt neked kell eldöntened, az érdeklődési körödnek megfelelően :)
2019. jan. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom elképzelni hogyan tudja 3 év alatt megcsinálni, mikor legtöbbször a tàrgyak, legalább is nálunk egymásra épülnek, voltak ismerőseim akik átmentek Pázmányra mert 1-2 tárgy miatt megszűnt a jogviszonyuk és nekik is minimum 2 év úgy, hogy jogász szakon voltak. Lehet van valami kiskapu, csak nekem annyira nem tűnik hitelesnek az infó. Meg azt nem tudom elképzelni, hogy nagyobb tárgyak közül mit fogadnának el, mert vannak ismerőseim, akik igazgatasszervező, jogi aszisztensi képzésen voltak, de nem tanulták olyan mélységben a jogterületeket, mint ahogy a jogon, nekik is azokat meg kellett csinálni, ezért mondtam a 4 évet.

Szerintem azt találd ki, hogy milyen munkakörben dolgoznál, pl. ha ügyész lennél mert bünti iránt erdeklődsz ertelemszerűen jog és nem kriminológia.

2019. jan. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nekem nem igazgatásszervező jogi asszisztensi diplomám van. Nekem például volt Büntetőjog 1-2, Büntető-eljárásjog 1-2, Polgári eljárásjog 1-2 és büntetés-végrehajtásom is. Sőt Alkotmányjog 1-2, Közig 1-2, pénzügy jog és még sorolhatnám, amit a jogászok is tanulnak. :) Bár, abban a suliban a büntetőjogomat nem fogadják el, de legyen ez a legkevesebb...
2019. jan. 21. 10:04
 9/9 A kérdező kommentje:
4 évet ajánl az egyetem is, hogy rövidített órarenddel ennyi idő alatt csinálják meg.
2019. jan. 21. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!