Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ismeritek az olyan egyetemeket...

Ismeritek az olyan egyetemeket ahol van informatika kar?

Figyelt kérdés
Most állok egyetem választás előtt, és nagy dilemmában vagyok, mert nem tudok dönteni hova menjek.Jelenleg informatikai középsuliba járok, szóval alap az van, bár programozni csak alapszinten, c#-ot tanultunk.Igazából érdekel a programozás,csak attól félek hogy egyetemen mégsem állnám meg a helyem, ha bekerülnék egy mérnökinfó-vagy programtervező szakra(elvileg mindenhol az alapoktól újrakezdik a programozást, szóval remélem megtanulnék).Egyetemek szempontjából a fehérvári Obudait néztem, és a budapesti ELTE-et,esetleg a győri Széchenyit(bár ez nagyon messze van).Azt hallottam hogy az Obudain családias, 20-30fős egy kar, szinte "osztály", de páran azt mondják hogy annyira jól nem tanítanak.Van esetleg valakinek valamilyen tapasztalata, tanácsa hogy hol jobb az oktatás/normális, nem "szivató" tanárok vannak? Illetve ha valaki tud valamit hogy az emelt angol érettségiért megkapom-e ezeken az egyetemeken a +50 pontot(emeltért) azért hálás lennék, mert mindenki mást állít.
2019. jan. 19. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Nem kapod meg, mivel a nyelv nem választható érettségi tárgy az infós szakoknál. Csak akkor járna ha az angol érettségit is néznék, de a nyelvvizsga pluszpontját számolják. Felvin ha megnézed a szakleírást látod milyen tárgyakat néznek, csak annak az emeltjére kapsz pontot ami ott szerepel. Én csak a Pannont ismerem, ezt tudom ajánlani, tényleg az alapoktól tanítják a programozást viszont elég feszes tempóban. A kérdésben szereplő egyetemekről nincs tapasztalatom viszont.
2019. jan. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi:D Pannon-t én is néztem, viszont azt hallottam, (nem tudom hogy igaz-e le ne támadjatok) hogy nehezebb mint a BME.
2019. jan. 19. 16:56
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

Óbudai családias?!


Igen! A végén annyian maradnak, 20-30 fő egy évfolyamon...


És mindent megtesznek hogy ez így legyen!


:DDD

2019. jan. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
úgy érted direkt szivatnak hogy kibukjanak az emberek? o.O
2019. jan. 19. 22:55
 5/7 anonim ***** válasza:

magasak a követlemények, ha nem tanulsz előtte programozni (C#) és nem foglalkozol kicsit felsőbb matekkal de legalább nem kened-vágod a középiskolai részeket akkor lehet bukta ezekből


Most kicsit lazult mert kell a hallgató hisz az után kapják a pénzt, de mikor egyetem lett direkt a szivatásra mentek rá


összességében azért lehet könnyebb mint az ELTE ha jóban van a fizikával, elektronikával, villamoságtannal, digitális technikával stb...

2019. jan. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ja az #5 az Óbudaira vonatkozik
2019. jan. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
huh,azokat a tantárgyakat annyira nem szeretem.Tantárgyilag gondolom az ELTE és az Obudai különbözik,ELTE-en programtervező informatikus van,ahol nem kell annyi fizika meg műszaki tárgy, mint az Obudai mérnökinfóján(legalábbis a fehérvárin) nem? Viszont a programozási elvárás gondolom nagyobb is ott,ami nehezebb
2019. jan. 20. 00:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!