Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lezárhat a tanár 1 jeggyel?

Lezárhat a tanár 1 jeggyel?

Figyelt kérdés
Beteg voltam szünet után és nem írtam így dogát ezért csak egy jegyem van(4-es). Heti 2 óránk van egymás után csütörtökön. Jövő héten meg elmarad az óránk mivel kirándulni megyünk.Utána héten pedig elvileg már hétfőn lezárnak mindenkit ezért nem tudok Csütörtökön dolgozatot írni.

2019. jan. 12. 14:42
1 2
 1/13 anonim válasza:
13%

Le. De az bukás lesz!

Hacsak nem ír be pár kamu jegyet, mert 1 jeggyel tilos átengednie! Hiába igazolt a hiányzás!

2019. jan. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
14%
Félévig minimum 3db jegynek lennie kell vagy bukás lesz!
2019. jan. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%

Beszélni kell a tanárral.

Szünetben odamész a tanárihoz, elmondod, hogy mi a problémád és hogy nem szeretnél megbukni.


Ő pedig biztosan talál megoldást. Egy órai jegy + felelés és megoldva.

2019. jan. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
40%
Ha nincs 3 jegyed, akkor hivatalosan osztályozó vizsgát kell tenned. Beszélj vele, ne lapíts, ne érjen meglepetés!
2019. jan. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Kösz
2019. jan. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
Nincs jogszabályban rögzítve, hogy minimum hány érdemjegyet köteles adni a pedagógus a tanulónak a félévi vagy év végi osztályzat kialakításához. Előfordulhat, hogy az iskola ezt a helyi tantervében rögzíti. Ha így van, akkor ahhoz kell igazodni. Van, ahol egy félévben a heti óraszám + 1 jegy kell, és van ahol minimum az óraszámnyi, ha az legalább 2, különben 2. A gyakorlatban illik 3-4 jegyet adni egy heti 1,5-2 órás tárgyból. Egy órásból meg 2-t.
2019. jan. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
49%
Nem zárhat le 1 jeggyel. Amennyiben mégis lezár az csak bukás lehet.
2019. jan. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Osztályozó vizsgák már voltak 7től 11ig de akkor is beteg voltam. Házi rendben nincs leírva de a legtöbb tanár azt monda szünet előtt hogy 3 jegynek kell lennie. Az infotanár nem mondta vagy is nem tudok róla és sajnos a tanárt sem ismerem annyira mert csak egy féléve járok ebbe a suliba mert 9es vagyok :(
2019. jan. 12. 23:38
 9/13 A kérdező kommentje:
Házirend: [link]
2019. jan. 12. 23:40
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mindenképp a tanárral kell megbeszélned. Én azt tartanám jó ötletnek, hogy órán kívül az egyik délutánra megbeszélnétek egy időpontot, amikor megírod a dolgozatot. Nem lenne igazságos, ha megbuktatna, hisz se a betegségedről, se a kirándulásról nem te tehetsz. Ráadásul hiába mondta a többi tanár, hogy három jegynek kell lennie, ha ebből a tárgyból csak kétszer írtatok dolgozatot!
2019. jan. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!