Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pilóta szeretnék lenni,...

Pilóta szeretnék lenni, melyik lenne jobb/hasznosabb/könnyebb?

Figyelt kérdés

Pilóta szeretnék lenni, de nem tudom, hogy egyből menje-e a 3,5 éves képzésre Nyíregyházára vagy inkább végezzek el egy közlekedésmérnöki Bsc-t és aztán a 2 éves képzésre? Aki pilótának tanul annak mi a véleménye?


Azért gondolnám jobbnak/könnyebbnek ha először a közlekedésmérnökit végeznem el, mert akkor lenne valami tapasztalatom.



2019. jan. 23. 18:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha nincs felesleges 20 millió forintod, akkor érdemes először valami mást elvégezni. De nem csak ezért, több előnye is van:

Ha 3,5 és fél év alatt még meggondolod magad, és mégsem akarsz pilóta lenni, nem dobtál ki feleslegesen pár milliót az ablakon.

Aztán lehet hogy nehéznek találod a műszaki képzést és feladod, rájössz hogy nem neked való, akkor az inkább egy államilag támogatott mérnökképzésen derüljön ki, mintsem pilótaképzésen.

Szintén lehet gond később az egészségügyi alkalmasságival. Akármilyen baleset vagy sérülés miatt elvehetik. Ha a képzés alatt történik ez, akkor szintén kidobott pénz. Ha pedig képzés után, akkor ott a mérnöki diploma amivel el tudsz helyezkedni.

Egyébként én is emellett döntöttem, csak én most járműmérnökin vagyok. Bár még nem biztos, de sanszos hogy utána megyek Nyíregyházára pilótaképzésre.

2019. jan. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!