Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik helyen könnyebb a...

Melyik helyen könnyebb a mérnökinformatikus szak: Pannon Egytem Műszaki-informatikai Kar (Veszprém) vagy Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar?

Figyelt kérdés

E kettő között gondolkodok. Én a veszprémit gondolom nehezebbnek, de lehet, hogy a fehérvári az. Matekból annyira nem vagyok jó, 3-as 4-es körül, a közép érettségi max. olyan 70 % körül lesz belőle. A matek miatt szemezgettem az üzemmérnök-informatikus szakkal, ahol könnyebb ugyan a matek, de megtudtam, hogy azzal csak programozóként lehet majd elhelyezkedni és bár valószínűleg könnyebben el tudnám végezni, de nem programozó akarok lenni. Esetleg szóba jöhet még a Dunaújvárosi Egyetem is. Úgy hallottam, ott elég alacsonyak a követelmények.


Ha valaki jár vagy járt a felsorolt szakok valamelyikére, szívesen olvasnék véleményt.



2019. jan. 24. 14:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
ebben a szakmában nem az számít hogy könnyű legyen az egyetem, hanem hogx minél több dolgot megtanulja amíg ott vagy
2019. jan. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%

"de megtudtam, hogy azzal csak programozóként lehet majd elhelyezkedni"


:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


"csak programozóként" :DDDDDDDDDDDDDDD


Megsúgom neked, hogy mérnökinformatika bsc sem elég ahhoz, hogy te mondhatni igazi programozóvá válj, annak egy elég hosszadalmas önfejlesztés az előzménye.


Mellesleg nem tudom, honnan vetted azt a hülyeséget, hogy üzemmérnökinfoval "csak programozóként" lehet elhelyezkedni. A tantervük alapján nagyjából mindaz lehetsz vele, ami mérnökinfoval is.

2019. márc. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"Mellesleg nem tudom, honnan vetted azt a hülyeséget, hogy üzemmérnökinfoval "csak programozóként" lehet elhelyezkedni. A tantervük alapján nagyjából mindaz lehetsz vele, ami mérnökinfoval is."


Én is nézegettem tanterveket, de egy egyetem nyílt napján megkérdeztem, hogy miként lehet majd vele elhelyezkedni, és azt mondták, hogy azzal csak programozó lehetek (emellett azt is, hogy a mérnökinfós megtervezi és a programtervező infós kivitelezi a programokat, engem ezekből a tervezés jobban érdekelne, csak az a baj, hogy nem vagyok annyira jó matekos). Félreinformáltak volna? Bár ezt a BProf-ot még nem végezte el senki, mivel tavaly szeptemberben indult először. A jelentkezésemben jelenleg 3 mérnökinfós és 2 humán szak van bejelölve.

2019. márc. 3. 18:42
 4/4 anonim ***** válasza:
26%

"emellett azt is, hogy a mérnökinfós megtervezi és a programtervező infós kivitelezi a programokat"


Igen, nagyon nagyon, de nagyon félreinformáltak. Ha össze kéne hasonlítanom ezt a három szakot:

Proginfo: "sok" programozás, sok matek.

Mérnökinfo: "sok" programozás, kevesebb matek, helyette mérnöki tárgyak, elektromosságtan

Üzemmérnökinfo: "sok" programozás, kevés matek, némi mérnöki tárgy.


A sok azért van idézőjelben, mert nem egyetemen fogsz megtanulni programozni, egyik szakon se, ebben 100% biztos lehetsz.


Nagyjából ez a különbség oktatásügyileg. Elhelyezkedésügyileg igazából nagyjából mindegyik hasonló területre helyezkedik el, annyi, hogy pl. mérnökinfoval találhatsz olyan munkát is, ami minimálisan villamosmérnökiféle iparban, ha nagyon el van keseredve a munkáltató.


A munka nem csak színtiszta programozás lehet, lehet hálózati, vagy bármiféle, amihez nem árt, ha ismered általánosan az informatikát.

2019. márc. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!