Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kommunikáció és médiatudomány...

Kommunikáció és médiatudomány vagy Turizmus vendéglátás?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel a média,és eltudnám magamat képzelni ebben a világban de viszont a vendéglátásban is.

Szerintetek melyikkel könnyebb elhelyezkedni? Melyikre érdemesebb menni?:)


2019. jan. 28. 20:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha vannak kapcsolataid, akkor mindegy, ha nincsenek, akkor turizmus-vendéglátás.
2019. jan. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
63%
Szia! Én mindkét szakot elkezdtem, de mindkettőt otthagytam, mert nagy csalódás volt. Sajnos mindkettő igazi büfészak. Persze van néhány érdekes, sőt még hasznos tantárgy is, de összességében nem jól felépíett a tanmenet, sok a felesleges tárgy. Ha újságíró szeretnél lenni, vagy aki médiatartalmat gyárt, akkor inkább olyan irányba menj továbbtanulni, ami mint téma, érdekel. Pl.: ha politikai újságíró szeretnél lenni, akkor menj politológiára. Ha külügyes, akkor nemzetközi tanulmányokra. Ha inkább az emberi témák érdekelnek, tanácsadás, stb. akkor pszichológia. Egy "sima" komm-média nem mélyít el semmilyen témában, az írástechnikát pedig meg lehet tanulni 1-2 szabvál tárgy keretében is, ami minden humán szakon felvehető. A vendéglátásban nem tudom, mi az, ami érdekel, gondolom nem pincér szeretnél lenni diplomával. Sok egykori szaktársam most ezt csinálja a turizmus diplomájával. Ha a szállodamenedzsment érdekel vagy a rendezvényszervezés akkor inkább csinálj valamilyen közgazdasági BA-t, pl. gazdalkodási és menedzsment. Utána esetleg egy vezetés és szervezés MSc. Ezekkel sokkal jobb lehetőségeid lesznek nem csak a vendéglátásban, hanem máshol is, ha esetleg idő közben változna az érdeklődésed. :)
2019. jan. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hosszú választ. Utána nézek annak a szaknak is. És igen....nem pincérkedni szeretnék! A szállodaipar,utazásszervezés,rendezvényszervezés érdekel!
2019. jan. 29. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!