Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Létezik az hogy valaki annyira...

Létezik az hogy valaki annyira buta hogy nem képes megírni a szakdolgozatot?

Figyelt kérdés
2019. jan. 29. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki a szakdoga írásig eljutott akkor annyit csak tud hogy kb kettesre összehozza.
2019. jan. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én el tudom képzelni. Sok olyan tárgyam van, amire a válaszok bemagolhatók korábbi évek feladatsoraiból. A szakdogához viszont már tényleges önálló munka, érdemi tudás és elszántság kell. Ha valaki addig nem szerezte meg, akkor szépen el fog bukni. És sajnos úgy látom, rengetegen vannak, akik nem törekszenek az értelmes tudás megszerzésére, csak a számonkérések teljesítése a cél nekik. Persze ahhoz, hogy épp a cél előtt ne tudja összehányni a kettest érő szakdogát, már eléggé nagy tehetség kell, és ha valakinek összejön, szerintem nem azért, mert buta, hanem mert hülye, semmit nem foglalkozott vele.
2019. febr. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül a diákkal van baj, hanem nagyrészt az oktatási rendszerrel.

Kezdve azzal, hogy a kettes osztályzat annyira levan nézve holott ahoz az anyag 50-60%-át kell tudni. Ami valjuk be egyáltalán nem semmi teljesítmény!

Az anyagokat amik félévente vannak, kétlem hogy sok ember megtudja úgy tanulni hogy a hosszú távú memóriájába kerül és még tudni fogja azt egy év múlva is.

A szakdolgozatra visszatérve: én személy szerint másfél év egyetemi tapasztalásom alapján ami után még azt se tudom konkrétan milyen témákban tudnék gondolkodni nem hogy azon a témán belül még kutató munkát végezzek. Azalapján biztos nem menne amit eddig tanítottak velem.

2019. febr. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen buta, hanem halogató.


Elvégzi a képzés az illető, kikerül az egyetemi mókuskerékből és így nincs presszionálás. Vagy munkája családja lesz stb..


Esetleg 3 szakdolgozatot kell leadnia (Pl. szakpáros tanárképzés) és megriad és nem meri elkezdeni.



Amúgy a 2012-ben kezdett hallgatókra már az 5 (2+3) szabály érvényes az államvizsgázást illetően.

2019. febr. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Abból kiindulva, hogy egy évfolyamdolgozatot összehozni sem olyan egyszerű (pedig az kb. fele annyi terjedelmű), simán el tudom képzelni, hogy nem tud valaki 40-50 oldalt megírni egy adott témáról, főleg tanulás (és munka) mellett.
2019. febr. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én simán el tudom képzelni, hogy ezen fogok elbukni. Rohadt nehéz témát választottam, pontosabban a konzulens. Sosem mentek jól az önálló munkák, főleg ha magasról le is szarom az egészet(mikor jutna eszembe önszántamból ilyet csinálni).
2019. febr. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!