Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-GTI vezetés és szervezés...

ELTE-GTI vezetés és szervezés MSC levelező vélemények?

Figyelt kérdés

Ha esetleg van itt valaki, aki vezszerv levelezőre jár az ELTE-n, szívesen venném, ha megosztaná a tapasztalatait. :)


Mennyire volt nehéz a felvételi, milyenek a tárgyak és az oktatás, munka mellett hozható-e a szak, vizsgák nehézsége, illetve mennyi matekos tárgy van?


(Ide szeretnék jelentkezni közigszervező BA-val)



2019. jan. 31. 13:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Volt BME-GTK tanárok viszik az ELTE-GTI-t, szóval színvonalas oktatás megy, és szerintem már így is jóval nagyobb presztízsű a munkaerőpiacon, mint sok főiskola/egyetem, hiába új az intézet.

A felvételi egyáltalán nem vészes, az írásbelin egy logikai/alapműveltség teszt van, és 3 kifejtős esszé, amiből kettőt kell választani, utána van egy szóbeli elbeszélgetés, ahol egyáltalán nem mennek rá a hardcore szakmai dolgokra, ráadásul 2 fajta pontszámítás van, és a számodra kedvezőbbet alkalmazzák. Szerintem alsó hangon az emberek 2/3-át felveszik, szóval nem kell ráparázni (és több közigszervezősről hallottam már vezszerven).

A tantárgyak érdekesek, ha utánanézel az oktatóknak, akkor láthatod, hogy többségéről jókat írnak markmyprofessoron. Tanulni kell rendesen, de nem arra mennek, hogy agyonszívassanak. Vezszerv előnye, hogy sokfajta szakirány van, mert nem akartak külön marketing, ellátásilánc-menedzsment stb. mestert csinálni, hanem így oldották meg, így arra szakosodsz, amire szeretnél, ami a képzés alatt jobban bejön. Munka mellett még a nappali is hozható, teljesen rugalmas az időbeosztásod, levelezőn te választod meg, hogy pénteken vagy szombaton látogatod az előadást, és videó formátumban is elérhetők lesznek az előadások. Matektól nem kell tartani, 1 ilyen tárgy lesz (menedzsment kvantitatív módszerei). Remélem mindenre válaszoltam. :D

2019. febr. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyszerű! Köszi az infót, sokat segítettél! :D
2019. febr. 2. 16:10
 3/5 Estádio de Felchút ***** válasza:
90%
Andorék (volt BME-s dékán) csinálják most ott az üzleti/közgáz képzéseket; a BME-n nagyjából vért hugyoztál, mire átmentél nála üzletiből, szerintem hasonló, BME-színvonalat vittek át a jó öreg ÖLTÉre is.
2019. febr. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért a vállalati pénzügyek is elég rendesen tele van nyomva számolással.
2019. máj. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

VP-n kb. a 4 alapműveletet kell tudni, inkább a képletek megtanulása nehéz :D

Ennyi erővel a számvitel is matek :D

2019. jún. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!