Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen az alapképzés vagy...

Egyetemen az alapképzés vagy a mesterképzés számít jobban?

Figyelt kérdés

Tehát ha elvégzek egy mesterképzést, akkor már inkább azt nézik jobban vagy az alapképzés is ugyanúgy számít, nem írja felül a mesterképzés?

Ez már úgy működik, hogy ha megszerzem valamiből a mesterfokozatot, akkor az olyan mintha a teljes 5 éves képzést megcsináltam volna az adott képzésen, függetlenül attól, hogy a BSc-t hol végeztem? Vagy az csak egy szimpla 2 éves diplomának minősül, független az előző 3 évtől, külön nézik a kettőt?


Tehát ha mondjuk csinálok egy vegyészmérnöki alapképzést, aztán egy olajmérnöki mesterképzést, az olyan mintha 5 évet a műszaki földtudományin toltam volna le?


2019. febr. 2. 09:58
 1/5 anonim ***** válasza:
20%
Ha az elhelyezkedési esélyekre gondolsz, akkor ennek valószínűleg nincs nagy jelentősége. Inkább annak, beleástad-e magad valamely témába, illetve, hogy hol szereztél gyakorlatot.
2019. febr. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem feltétlen arra gondolok, hanem az érdekel, hogy is van ez a rendszer.
2019. febr. 2. 10:45
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor konkrét kérdést tegyél fel! Arra, hogy "hogy is van ez a rendszer?", nem lehet értelmes választ adni.
2019. febr. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ott a konkrét kérdés, mesterszakos diploma esetén számít-e az, hogy milyen alapszakról mentem vagy akkor már mindegy, a mesterfokozat azt jelenti, hogy a teljes 5 éves képzést megcsináltam az adott területen.
2019. febr. 2. 12:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Általában mindig a legmagasabb fokozatot nézik, és esetedben ez az msc, szóval az számít. A bsc-s diplomát lehet, el sem kérik.
2019. febr. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!